Jan Muller| 
aktualizacja 

Szydło poda Merkel polskie wino. Tyle kosztuje butelka

172

Angela Merkel zawitała do Polski z jednodniową wizytą. W planach miała spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, prezydentem i panią premier. Ta ostatnia podjęła kanclerz Niemiec obiadem.

Szydło poda Merkel polskie wino. Tyle kosztuje butelka
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Tematów do dyskusji z sąsiadami nie brakowało. Po serii politycznych spotkań obie panie spotkały się na uroczystym obiedzie w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. "Super Express" dotarł do menu.

Czym została ugoszczona Angela Merkel? Zaserwowano łososia bałtyckiego sous vide z burakiem i olejem jałowcowym, krem z dyni z wędzonym selerem i pianką chrzanową, a także pieczeń cielęcą z czerwoną kapustą i gratin ziemniaczaną. Na deser kanclerz została poczęstowana gruszką z korzeniami i wanilią - pisze tabloid.

*Wiadomo też, jakie wina trafiły na stół. *Z ciekawości sprawdziliśmy ceny: polskie różowe wino Rose z winnicy Turnau za 55 zł, toskańskie czerwone wino Chianti Classico z winnicy Agricola San Felice za ok. 80 zł. oraz węgierski Tokaj Szamorodni z winnicy Oremus za 70 zł.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Merkel przyjechała do Polski rozmawiać o bezpieczeństwie w Europie. W porządku dnia znalazło się też miejsce dla kryzysu imigracyjnego, spraw energetyki i polityki klimatycznej. Nie zabrakło też kłopotliwego wątku Donalda Tuska i ewentualnego poparcia go przez Polskę w wyborze na drugą kadencję przewdniczącego Rady Europejskiej. Zapewne Angela Merkel przygotowuje się w ten sposób także do nadchodzących wyborów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić