Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Seweryn Dracki
|
aktualizacja

Tajna organizacja: prezydent Duda odznaczy naszego Brata

198
Podziel się:

Polski oddział międzynarodowego zakonu wolnomularskiego Le Droit Humain pochwalił się, że już 11 listopada, prezydent Andrzej Duda odznaczy pośmiertnie jednego z jego członków najwyższym polskim odznaczeniem: Orderem Orła Białego. Chodzi o słynnego Janusza Korczaka, który jak się okazuje, był także masonem.

Tajna organizacja: prezydent Duda odznaczy naszego Brata
(Getty Images)

O decyzji Kancelaria Prezydenta poinformowała już jakiś czas temu w mediach społecznościowych. Wsród osób, które mają zostać odznaczone Orderem Orła Białego za zasługi dla niepodległości Polski będą m.in.: Kornel Makuszyński, Wojciech Kossak oraz wspominany już Janusz Korczak (właściwie: Henryk Goldszmit).

Janusz Korczak to słynny polsko-żydowski lekarz, nauczyciel i pedagog. Wielki przyjaciel i badacz świata dzieci, który w sierpniu 1942 roku wraz z pracownikami i około 200 wychowankami swojego "Domu sierot" został wywieziony do niemieckiego obozu zagłady w Treblince. Nie ma wiarygodnych źródeł dotyczących daty jego śmierci.

Początkowo oficjalnie w dokumentach podawano 9 maja 1946 r., a więc rok po wojnie. Związane to było jednak z obowiązującym wówczas prawem, które stanowiło, że jeżeli nie jest znana dokładna data śmierci danej osoby, to urzędowo przyjmowano, że był to dokładnie rok po wojnie. Dopiero trzy lata temu na drodze sądowej uznano Janusza Korczaka za zmarłego 7 sierpnia 1942 roku. Teraz zaś, za sprawą najbardziej prestiżowego odznaczenia państwowego, na jaw wychodzi kolejny ciekawy fakt - przynależność Janusza Korczaka do masonerii, która to w pewnych środowiskach bywa uważana za organizację kontrowersyjną.

11 listopada w Święto Niepodległości Polski, nasz zakonny brat Janusz Korczak, wieloletni aktywny członek Lóż Federacji Polskiej "Le Droit Humain", zostanie pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Przypomnijmy, że dziś Jego imię nosi prężnie się rozwijający warsztat DH, działający na Wschodzie Łodzi - głosi post na Facebooku opublikowany na koncie Le Droit Humain - Federacja Polska.

Międzynarodowy zakon mieszany "Le Droit Humain" wyróżnia się na tle innych masońskich organizacji tym, że przyjmuje w swoje szeregi również kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(198)
test
3 lata temu
A dlaczego takie stare artykuły się pojawiają?
opat
3 lata temu
O matko! Wygląd, mimika twarzy Adrianka to szok. Sprawia wrażenie, nie od teraz zresztą, jakby coś było nie tak z jego głową.
???
4 lata temu
A pytają ich, czy chcą przyjmować odznaczenia od Dudy?
zibi43
4 lata temu
zz
Artaxerxes
4 lata temu
A ja myślę ,że medal Korczak dostaje za coś innego niż bycie masonem. Cała zaś informacja służy wyłącznie ... dyskredytacji prezydenta Dudy. I to słownictwo "w pewnych kręgach" organizacja kontrowersyjna". Jeśli ktoś ma czyste sumienie to nie należy do tajnej organizacji i tyle w temacie.
żałosne!
4 lata temu
duda w Polsce jest więcej takich Polako'PO'dobnych z "narodu wybranego" aktywistów i działaczy KPP-PPR-PZPR, którzy mają zasługi dla utrwalania władzy ludowej w PRLu i bardzo czynnie przez wiele lat uczestniczyli w zaprowadzaniu "PO"rządków stalinowskich na Polskiej Ziemi mordując wiele tysięcy Patriotów Polskich..
masia
4 lata temu
namaszczony w Londynie więc ma prawo odznaczać
123
4 lata temu
Bezczelność tego chamskiego portalu przekracza wszelkie granice przyzwoitości :(
NORMALNY
4 lata temu
A KTÓRY JESZCZE MASON POSZEDŁ Z DZIEĆMI DO NIEMIECKIEGO GAZU?KTO MIAŁ JESZCZE ODWAGĘ POŚWIĘCIĆ SWE ŻYCIE?
jutty
4 lata temu
masoneria powinna byc zdelegalizowana w calej Polsce a kazdy kto nalezal lub nalezy do tej organizacji powinien miec zakaz zajmowania jakichkolwiek stanowiska panstwowych
Paweł
4 lata temu
ciekawe, może ten zakon poza tym, że przyjmuje kobiety, przyjmuje również nieboszczyków
raf
4 lata temu
To właściwie jak się nazywał ? Tak zgodnie z dokumentami ?
gp
4 lata temu
Przydałby się też pośmiertny medal dla Piusa VI który broniąc tradycyjnych Polskich wartości pisał o konfederacji targowickiej: "stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej".
adam
4 lata temu
To osobnik uposledzony umyslowo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić