REKLAMA
Odświeżone 23 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Seweryn Dracki02.10.18 (19:05)

Tajna organizacja: prezydent Duda odznaczy naszego Brata

Polski oddział międzynarodowego zakonu wolnomularskiego Le Droit Humain pochwalił się, że już 11 listopada, prezydent Andrzej Duda odznaczy pośmiertnie jednego z jego członków najwyższym polskim odznaczeniem: Orderem Orła Białego. Chodzi o słynnego Janusza Korczaka, który jak się okazuje, był także masonem.
Getty Images

O decyzji Kancelaria Prezydenta poinformowała już jakiś czas temu w mediach społecznościowych. Wsród osób, które mają zostać odznaczone Orderem Orła Białego za zasługi dla niepodległości Polski będą m.in.: Kornel Makuszyński, Wojciech Kossak oraz wspominany już Janusz Korczak (właściwie: Henryk Goldszmit).

Janusz Korczak to słynny polsko-żydowski lekarz, nauczyciel i pedagog. Wielki przyjaciel i badacz świata dzieci, który w sierpniu 1942 roku wraz z pracownikami i około 200 wychowankami swojego "Domu sierot" został wywieziony do niemieckiego obozu zagłady w Treblince. Nie ma wiarygodnych źródeł dotyczących daty jego śmierci.

REKLAMA

Początkowo oficjalnie w dokumentach podawano 9 maja 1946 r., a więc rok po wojnie. Związane to było jednak z obowiązującym wówczas prawem, które stanowiło, że jeżeli nie jest znana dokładna data śmierci danej osoby, to urzędowo przyjmowano, że był to dokładnie rok po wojnie. Dopiero trzy lata temu na drodze sądowej uznano Janusza Korczaka za zmarłego 7 sierpnia 1942 roku. Teraz zaś, za sprawą najbardziej prestiżowego odznaczenia państwowego, na jaw wychodzi kolejny ciekawy fakt - przynależność Janusza Korczaka do masonerii, która to w pewnych środowiskach bywa uważana za organizację kontrowersyjną.

11 listopada w Święto Niepodległości Polski, nasz zakonny brat Janusz Korczak, wieloletni aktywny członek Lóż Federacji Polskiej "Le Droit Humain", zostanie pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego. Przypomnijmy, że dziś Jego imię nosi prężnie się rozwijający warsztat DH, działający na Wschodzie Łodzi - głosi post na Facebooku opublikowany na koncie Le Droit Humain - Federacja Polska.

Międzynarodowy zakon mieszany "Le Droit Humain" wyróżnia się na tle innych masońskich organizacji tym, że przyjmuje w swoje szeregi również kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij