Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Tak japońska para "zrezygnowała" z bycia rodzicami

Podziel się:

Yoshikazu i Chiaki Hasegawa przekazali swojemu synowi „Informację o Wygaśnięciu Usług Wychowania Dziecka”. Wszystko w ramach urodzinowego żartu.

Rodzice zrezygnowali z rodzicielskich obowiązków
Rodzice zrezygnowali z rodzicielskich obowiązków (twitter.com, zamayuma1004)

Kiedy nastolatki dostają w prezencie kopertę, zazwyczaj spodziewają się w niej pieniędzy. 20-letni Yuma Hasegawa musiał być więc bardzo zdziwiony, kiedy po otworzeniu swojej odkrył żartobliwą notatkę, w której jego matka i ojciec „rezygnują” ze swoich rodzicielskich obowiązków.

Żart wynika z ukończenia przez chłopaka okrągłych 20 lat. A to w Japonii uznawane jest oficjalnie za wejście w dorosłość. W napisanym oficjalnym językiem liście pojawia się szczegółowa lista oczekiwań, które nakładają na młodego człowieka zarówno rodzice, jak i społeczeństwo.

Państwa Hasegawa informują w liście, że wypełnili już swoje obowiązki dotyczące wychowania dziecka. Sugerują, że Yuma powiniem stać się uczciwym członkiem społeczeństwa oraz zacząć dorzucać się do ich miesięcznego czynszu. Informują go także, że teraz może już legalnie kupować alkohol i papierosy a także wziąć ślub z kimkolwiek chce. Proszą jednak o szansę „emocjonalnego zaakceptowania” wybranki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić