Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Ten chirurg pracował niemal 30 godzin bez przerwy

21
Podziel się:

Jeden z chińskich chirurgów został bohaterem sieci. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, jak śpi po zakończeniu dyżuru. Był tak zmęczony, że zasnął na podłodze w korytarzu szpitala.

Ten chirurg pracował niemal 30 godzin bez przerwy
(Facebook.com, CGTN)

Zdjęcie zrobiono 30 marca w Dingyuan. Lekarz właśnie skończył swój ponad 28-godzinny dyżur. Mężczyzna był tak wyczerpany, że nie pojechał do domu, tylko zrobił sobie posłanie na szpitalnej podłodze. Chwilę później już spał.

W trakcie dyżuru wykonał kilka operacji. Według raportów szpitalnych Luo Heng pracował przez całą noc przy dwóch zabiegach. Kolejne 3 wykonał już za dnia.

W chińskich mediach społecznościowych stał się bohaterem. Chińczycy to bardzo pracowity naród, więc wszelkie przejawy zaangażowania zawodowego znajdują w ich oczach uznanie. Chwalą go za poświęcenie i ciężką pracę oraz poczucie misji.

Nie wszystkim się to jednak podoba. Część osób obawia się o kondycję lekarza. Uważają, że chirurg powinien być w pełni wypoczęty i tylko wtedy będzie zdolny do efektywnej pracy, a jak wiadomo, stawka jest wysoka.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
Norman44Btm
5 lata temu
póki nie było zastrzeżen Unii Europejskiej praca chirurga po kilkadziesiat godzi to nic nsadzwyczajnego. SaM MIAŁEM TAKI MIESIĄC W OKRESIE URLOPOWYN W SIERPMIU ZE DYŻUROWAŁEM 31 DNI I TYLKO 1 NOC SPEDZILEM W DOMU
dziadzio
5 lata temu
A jak pracują lekarze np. w szpitalach polowych? Lepiej, żebyście nie wiedzieli
Mick
5 lata temu
Co miesiąc mam przepracowane 300 godzin i co ? Jeżdżę samochodem. Urzędnik spadnie z krzesła ja za kierownicą mogę zabić ludzi ale co to pracodawcę obchodzi bo nie ma tachografu. Potem są wypadki... Brak rozumu i pazerność pracodawców to robi powinno się ich za to karać !
33
5 lata temu
chirurdzy dentyści i może jeszcze jedna jakaś grupa to jedyni lekarze których praca jest wymierna, reszta leczy "na oko"
lekarz na dor...
5 lata temu
lekarze często mają ultimatum albo bierzesz dyżury ponad siły albo wylatujesz z pracy. Dla osoby na dorobku czy z kredytem niestety wybór jest jasny. Zamiast zmienić prawo i dać lekarzom odpocząć to się tu wyżywacie na osobach poszkodowanych. Co z Was za ludzie??
lora
5 lata temu
Brak odpowiedzialności
Frankowicz
5 lata temu
Może wyrabiał nadgodziny płacone w w tzw. " setkach", bo był na dorobku, z dużym kredytem? jak tak będzie naginał, to długo nie pociągnie.
dla mnie supe...
5 lata temu
Zdjęcie cudne, bo prawdziwie.Widać w nim całą prawdę człowieczą bez pozy i maski. Dla mnie super !!!!!!
musician
5 lata temu
A na zdjęciu też pracuje czy śpi w godzinach pracy? :) Bo tak mniej więcej ich dyżur wygląda, tylko nie na ziemi a z pielęgniarką na kanapie
ty7u
5 lata temu
Jeśli ratował ludzi z katastrofy , lub innych okoliczności to bohater. Jeśli nabrał tyle dyżurów ...dla kasy to ...bandyta....
Magnitheron
5 lata temu
W Polsce gdyby lekarze nie pracowali po 500h w miesiącu, to by połowa szpitali i przychodni była zamknięta ze względu na brak personelu. To się liczy również pielęgniarek i ratowników i diagnostów i elektroradiologów. Przykre, ale prawdziwe.
tak
5 lata temu
to tak jak u nas albo kogoś wykonczy albo sam siebie wykonczy ,to pazerność i głupota ,a nie pomoc ludziom no chyba ze w zejsciu z tego świata
bea
5 lata temu
I z czego się cieszą? że przemęczony człowiek brał udział w operacji narażając zdrowie i życie pacjenta? nie oszukujmy się,wtedy bardzo łatwo popełnić "głupie" błędy.SZOK.
aa
5 lata temu
No i WLASNIE DLATEGO pracuje teraz w Szwecji a nie w Polsce. W mojej kochanej ojczyznie miewalem 15 dyzurow w miesiacu w okresie wakacyjnym i nikt sie tym nie przejmowal oprocz mojego serca i kregoslupa ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić