aktualizacja 

Ten kraj wygrał. To tam Polacy tłumnie pojechali na wakacje

15

Najchętniej wyjeżdżamy na własną rękę, a wypoczywamy podczas zwiedzania, wycieczek i plażowania. To wnioski pochodzące z danych biura podróży i badania ankietowego.

Ten kraj wygrał. To tam Polacy tłumnie pojechali na wakacje
(Fotolia, ajlatan)

Najpopularniejszym kierunkiem wybieranym podczas urlopu okazała się Grecja. 41 procent Polaków wyjeżdżających za granicę zdecydowało się w tym roku na podróż do tego kraju - wynika z badania Travelplanet i SW Research. Jechaliśmy tam z powodu ciekawych miejsc i gwarancji ładnej pogody. W kraju za to cieszyły się powodzeniem Morze Bałtyckie i góry. Najczęściej zostawaliśmy w Polsce ze względu na bliską odległość (46%), niższy koszt (41%) oraz przywiązanie do wypoczynku na miejscu (40%).

Turcja spadła z pozycji lidera, którą dzierżyła w zeszłym roku. Według statystyk Travel Planet została wypchnięta poza podium. Drugie miejsce zajęła Bułgaria (16,5%), a tuż za nią znajduje się Hiszpania (14,2%), która wcześniej była na piątym miejscu. Dalej są Włochy (4,5%), Chorwacja (3%) i Egipt (2,7%). Co ciekawe, dane te dotyczą klientów biura podróży, natomiast podróżujący samodzielnie wybierali inne kraje.

Tutaj też wygrywa Grecja. Wybrało się tam jednak 20 procent mniej turystów niż według statystyk rezerwacyjnych Travelplanet.pl. Tuż za krajem Hellenów są Włochy (19,2%), Hiszpania (18,7%), Chorwacja (18,6%) i... Niemcy (14,5%). Bułgaria została daleko w tyle. Aż 19 procent respondentów nie chciało wyjeżdżać za granicę z obawy o bezpieczeństwo (zamachy terrorystyczne). Średni koszt wyjazdu wyniósł 2440 złotych - 13 złotych więcej niż przed rokiem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Badanie przeprowadzono od 12 do 20 lipca. O preferencje turystyczne zapytano reprezentatywną grupę ponad tysiąca dorosłych osób. Użyto metody on-line CAWI.

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić