Ten symbol jest wyjątkowy. Nie dla agresywnych chuliganów

36

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w internecie pojawił się klip "Symbol". Jest on częścią kampanii społecznej "Polska Walcząca - Upamiętniaj Godnie". Jej twórcy zastrzegają, że za akcją stoi "niezależna politycznie i czysto patriotyczna inicjatywa".

Ten symbol jest wyjątkowy. Nie dla agresywnych chuliganów
(Youtube.com, Film Produkcja)

Celem spotu jest ukazanie znaczenia symbolu Polski Walczącej dla żołnierzy - współczesnych kontynuatorów misji historycznych pododdziałów Armii Krajowej - a także wyrażenie sprzeciwu wobec osób, które posługują się nim w kontekście zachowań niegodnych, chuligańskich i agresywnych. Przypomnienie wartości, które symbol uosabia - można przeczytać na stronie kampanii.

Klip wymyślił i nakręcił młody warszawski reżyser Antoni Ferency. Stworzono go z udziałem komandosów z Lublińca. Reprezentując pamięć o tych, którzy posługiwali się symbolem Polski Walczącej, a więc batalionów AK Parasol, Zośka i Miotła, komandosi sprzeciwiają się agresji.

Zdecydowana większość osób noszących ten znak, ma swój niepisany kodeks zachowań i doskonale wie, co przystoi, jest jednak grupa osób, która wykorzystuje ten symbol dopuszczając się aktów niegodnych, chuligaństwa i agresji. Sprzeciwiamy się temu. Dlatego wsparliśmy kampanię społeczną "Upamiętniaj godnie" - uzasadnił udział jednostki w kampanii jej dowódca, płk. Wiesław Kukuła.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić