aktualizacja 

Też śpisz tak krótko? To tak samo, jakbyś nie spał w ogóle

19

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie "Sleep" udowadniają, że 6-godzinny sen jest równie niebezpieczny dla zdrowia co jego brak.

Też śpisz tak krótko? To tak samo, jakbyś nie spał w ogóle
(Shutterstock.com)

Badania przeprowadzono na 48 uczestnikach eksperymentu. Badano ich zachowania podczas snu, a także w ciągu dnia. Podzielono ich na 4 grupy. W każdej z nich uczestnikom pozwalano spać przez określony czas: osiem, sześc i cztery godziny. Ostatnia grupa nie miała szans na sen.

Wyniki osób z grupy śpiącej po 8 godzin nie były zaskoczeniem. Ich produktywność i poziom zadowolenia były wysokie. Nie jest też niespodzianką, że wśród osób, które spały cztery godziny i wcale, poziom produktywności następnego dnia był bardzo niski.

Nie przegap:

Zobacz także:

Zaskoczenie przyniosła obserwacja pozostałej grupy. Jak informuje Tech Times, osoby które spały tylko 6 godzin, początkowo były prawie tak produktywne jak śpiące po 8 godzin. Jednak po dziesiątym dniu badań na jaw wyszła cała prawda o tak krótkim śnie.

Spanie tylko 6 godzin na dobę przez dłuższy czas przynosi dla naszego samopoczucia i skupienia tak samo druzgocące efekty co brak snu. Twórcy badań dodają jednak, że każdy organizm może mieć różne potrzeby. Jednak podkreślają, że chodzi głównie o to żeby snu nie było za mało.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić