ŁD| 
aktualizacja 

Tłusty czwartek. Pączki górą. Polacy wybrali ulubionego pączka [NASZE BADANIE]

27

Tłusty czwartek czas rozpocząć. Wiele osób zapomni tego dnia o diecie i przez cały dzień będzie się delektować słodkim przysmakiem. Pytamy Polaków o ich preferencje w tłusty czwartek.

Tłusty czwartek. Pączki górą. Polacy wybrali ulubionego pączka [NASZE BADANIE]
(East News, Beata Zawrzel/REPORTER)

Sprawa nie jest oczywista. Tłusty czwartek w roku jest jeden i trzeba się dobrze zastanowić, jak go spędzić. Będzie, rzecz jasna, "grubo", ale ma być też pysznie.

A na minę wpakować się nietrudno. Z rozpędu można wziąć pączka, który wygląda jak cud-miód, a gdy się wgryźć, to człowiekowi rzednie mina. Bo z budyniem, a miał być z dżemem! Albo na odwrót. Kończy się to w każdym razie tłustym rozczarowaniem.

Zobacz też: Jak wybrać najlepsze pączki

Jaki więc ma być tłusty czwartek?

Przede wszystkim różany. W naszym badaniu na panelu Ariadna aż 46 proc. pytanych wskazało to nadzienie w pączkach jako swoje ulubione. Gdzieś daleko w tyle pojawiają się dopiero pączki z nadzieniem adwokatowym – wskazuje je 17 proc. respondentów.

Na kolejnych miejscach plasują się:

  • pączki czekoladowe – 11 proc.
  • pączki śliwkowe – 11 proc.
  • inne – 9 proc.

Bo że w tłusty czwartek prym wiodą pączki, raczej nie ma wątpliwości. W naszym badaniu 72 proc. pytanych odparło, że to pączki najbardziej lubi jeść tego dnia. Faworki wskazuje 18 proc. badanych.

Jest też twardy elektorat dietetyczny. A może po prostu niegustujący ani w pączkach, ani w faworkach. Dziesięć procent badanych deklaruje, że tłusty czwartek to dzień jak co dzień i nie spożywa żadnego z powyższych.

A Wy co lubicie jeść w tłusty czwartek? Pączki czy faworki? Jeśli pączki, to z jakim nadzieniem? Piszcie o swoich preferencjach w komentarzach.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1053 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 14 - 18 lutego 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić