REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 34 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
16.04.18 (16:03)

To możecie zrobić z przyjaciółmi bez wydawania "milionów monet"

Na miano przyjaciół zasługuje niewiele osób. Przyjaciołom wolno więcej, przyjaciele uwielbiają spędzać razem czas bez względu na okoliczności. Niestety – czasem ta okoliczność to prozaiczny brak środków na koncie. Zobaczcie, co można robić w tym przypadku.
iStock.com

Wspólne gotowanie

Może i nie każdy to lubi, ale wspólne gotowanie to świetna metoda na dobrą zabawę i umacnianie przyjaźni. Od rezultatów takiej zabawy zależy też, co będziecie mieli w brzuchach tego wieczoru, dlatego warto przygotować sobie do wspólnego menu jakiegoś pewniaka, który zawsze się udaje. Choćby to miało być tylko aglio olio albo chleb w jajku. A jeśli nie, zawsze można zrobić poczęstunek zrzutkowy – każdy z zaproszonych gości przynosi ze sobą przygotowane wcześniej danie, które potem wspólnie zjecie. Takie towarzyskie spotkanie na pewno nie będzie kosztować milionów monet, ale z pewnością będzie źródłem zabawnych wspomnień.

REKLAMA

Maraton filmowy

Wypady do kina są niezapomnianą rozrywką, ale nie zawsze są możliwe: ot, ktoś jest chory i nie czuje się na siłach wyjść z domu, ktoś inny nie przepada za tłumnymi miejscami, jeszcze ktoś nie ma akurat pieniędzy na wyjście. Jak sobie radzą przyjaciele w takiej sytuacji? Zawsze można urządzić maraton filmowy w domu. Wystarczy dostęp do internetu, wykupienie abonamentu np. na Showmaxie i już można zarwać noc pod ulubionym kocykiem, śledząc dzieje bohaterów TEGO serialu. Koszt takiego maratonu z pewnością będzie niższy niż wypad do kina, a do tego zawsze przecież można się nim podzielić – będzie nad wyraz dobra okazja do powtórki w przyszłości!

Wycieczka rowerowa

W ciepły wiosenny lub letni dzień naprawdę łatwo jest znaleźć się gdzie indziej, wystarczy tylko rower. I wcale nie trzeba go posiadać, można wypożyczyć go z miejskiego systemu rowerowego. Systemów tych jest już w Polsce już całkiem sporo, koszt za kilka godzin jazdy jest naprawdę niewielki, zaś frajda z używania – bezcenna! A jeśli macie więcej cierpliwości i siły, to można również iść na pieszą wędrówkę. Cokolwiek by to nie było, w okolicy zawsze znajdzie się jakiś godny przejścia szlak wiodący do ciekawego miejsca, punktu widokowego lub zabytku.

Wypad do parku

Parki w mieście tworzone są nie bez przyczyny, dają mieszkańcom cień i wytchnienie w gorące dni. Pomysł wypadu w takie miejsce może i wydaje się banalny, ale uwierzcie, ma potencjał. Dlatego do parku warto przygotować sobie koszyk piknikowy (tak właśnie!), wziąć koce i jakieś gry, np. badminton lub ringo. Pamiętacie z dzieciństwa smak kanapki jedzonej na dworze w trakcie upojnej zabawy? Dlaczego nie przypomnieć sobie tej beztroski trochę później? Wydatek niewielki (jeśli nie macie akurat zupełnie niczego w lodówce), a korzyści niewspółmiernie wielkie do nakładów.

Rajd po second handach

Kiedy ostatni raz kupiliście coś, co nigdy, ale to nigdy nie zagościłoby w waszych szafach, ale macie akurat na to ochotę? A gdyby taki ciuch kosztował grosze? Teraz już możecie – wystarczy wybrać się w szalony rajd po okolicznych second handach. Sklepów takich nie brak w każdym mieście, a można tam czasem znaleźć nie lada perełki z minionych epok. A potem biegiem z zakupami do domu i imprezka w tych strojach.

A jeśli nie wiecie, na co macie ochotę?

Czasami jednak jest tak, że wszystko jest jakieś takie nijakie i wcale nie macie pomysłu na wspólne spędzenie czasu. Nie szkodzi. Zainstalujcie na smartfonach BeamUp (działa na Androidzie i na iOS ). W aplikacji znajdziecie fajne oferty na wspólne spędzanie czasu: bilety do kina, na koncerty i wydarzenia kulinarne, ale też tańszy dostęp do serwisów streamingowych (np. Showmax, Storytel, player.pl, ELEVEN SPORTS). Aplikacja uczy się na podstawie dotychczas dokonywanych wyborów i z czasem podsuwa coraz lepsze propozycje. A do tego można dzięki niej podzielić koszt zakupu od razu na wszystkich znajomych. Może też zapłacić tylko jedna osoba, a reszta grupy otrzyma potem od niej rozliczenie dokładnie podzielone na części. Zrzutka na prezent dla kumpla, wspólny koncert, pizza czy inne rozrywki? Tak! A kasa może być potem, w końcu to kumple są najważniejsi.

Przemeblowanie

Być może któreś z was potrzebuje odświeżenia domu, a może zawsze chcieliście zobaczyć jak inaczej ustawić wszystkie meble w waszym salonie lub sypialni? Taka szybka akcja z pewnością wniesie powiew świeżości do domów i mieszkań i jest doskonałym lekarstwem na nudę. A jeśli do tego zdecydowaliście się na pozbycie kilku zbędnych mebli lub niepotrzebnych rzeczy, można urządzić wyprzedaż garażową. Nie macie garażu? Nie szkodzi, w okolicy na pewno są raz w miesiącu pchle targi, na których można te rzeczy upłynnić i jeszcze zarobić parę groszy.

Posiadówka z sąsiadami

Jeśli macie w domu produkty, które da się przerobić na dania, możecie wspólnie gotować. Ale możecie też pójść o krok dalej i zorganizować sąsiedzkie spotkanie, na które każdy przyniesie ze sobą coś do zjedzenia. Takie rozwiązanie pomoże wam spędzić nawet więcej niż jeden dzień na wspólnej organizacji: gotowanie, przygotowywanie zaproszeń, roznoszenie, wreszcie samo spotkanie i poczęstunek. Może dzięki niemu poznacie kogoś ciekawego z najbliższej okolicy, a może sąsiedzi zmienią wreszcie o was zdanie na lepsze?

Geochaching

Może wydawać się to dziecinne, ale zabawa w poszukiwanie skrytek cieszy się ogromną popularnością, niezależnie od wieku graczy. Wystarczy mieć telefon i dostęp do Internetu, następnie trzeba utworzyć swoje konto na stronie gry albo pobrać aplikację i… można ruszać w miasto. Mapa wyświetla wszystkie lokalizacje w okolicy, po odnalezieniu danej skrytki wpisuje się datę i zostawia swój podpis, a następnie chowa wszystko tak, jak było znalezione. Dzięki tej zabawie można naprawdę ciekawie spędzić dzień, poznać nietypowe miejsca w okolicy, można się też np. umówić, że znalazca największej liczby skrytek dostaje nagrodę od reszty poszukujących. Czegokolwiek nie wybierzecie z powyższej listy, mamy nadzieję, że będziecie się doskonale bawić!

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij