REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn14.11.17 (14:58)

To pierwsza oficjalna lalka Barbie, która nosi hidżab

Lalka wyglądem przypomina Ibtihaj Muhammad – amerykańską medalistkę olimpijską w szermierce.
Mattel / Twitter

Producent najsłynniejszych lalek świata ogłosił, że jego kolejna figurka będzie miała na głowie hidżab. To pierwszy raz, kiedy oficjalna lalka założy muzułmańskie nakrycie głowy. Zabawka jest częścią kolekcji "Shero”, która honoruje w ten sposób kobiety, które "przekraczają granice”.

Poprzednie lalki z kolekcji powstały, aby uhonorować gimnastyczkę Gabby Douglas i reżyserkę filmową Avę DuVernay. Ibtihaj Muhammad nie kryła swojego zadowolenia odnośnie figurki. Napisała na Twitterze, że jest dumna, że małe dziewczynki na całym świecie będą mogły się bawić Barbie, która nosi hidżab. Lalka w muzułmańskim nakryciu głowy trafi do sprzedaży jesienią 2018 roku.

REKLAMA

Ibtihaj Muhammad jest pierwszą Amerykanką, która wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich ubrana w hidżab. Podczas zawodów w Rio, wraz z drużyną zdobyła brązowy medal w szermierce. Szczególne zainteresowanie mediów zyskała jednak stwierdzeniem, że jako muzułmanka nie czuje się bezpiecznie w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Barbie w polskim stroju szukała 4 lata. Teraz chce ja oddać

Nieoficjalne lalki już nosiły muzułmańskie nakrycia głowy. Nowa zabawka jest pierwszą sygnowaną przez firmę Mattel. Wcześniej mogliśmy obserwowaćprojekt Hijarbie, w którym 24-letnia Norweżka sama szyła tego typu kostiumy dla lalek. O jej strojach pisały media na całym świecie, a profil artystki na Instagramie śledzi blisko 80 tys. osób.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij