o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Tragedia w czasie imprezy halloweenowej. 5 osób nie żyje

59
Podziel się

Kobieta z Kalifornii wynajęła luksusową willę na "ciche rodzinne przyjęcie". W rzeczywistości zaprosiła około 100 osób na imprezę Halloween, która wymknęła się spod kontroli. Ktoś zaczął strzelać, zginęło pięć osób.

5 osób zginęło w strzelaninie na imprezie halloweenowej w Kalifornii, wielu innych zostało rannych.
5 osób zginęło w strzelaninie na imprezie halloweenowej w Kalifornii, wielu innych zostało rannych. (East News, Li Jianguo/Xinhua News)
bECNOLiZ

Właściciel luksusowej willi zabronił organizowania w niej hucznych imprez. Mieszkanka Kalifornii wynajęła budynek mieszczący się na przedmieściach miasta Orinda w pobliżu San Francisco. Właściciel zastrzegł, że nie zezwala na huczne przyjęcia. Kobieta zapewniła jednak, że zamierza zaprosić do willi kilkunastu krewnych chorujących na astmę.

Rzekomo skromne przyjęcie przerodziło się w ogromną studencką imprezę. Zamiast grupy staruszków kobieta zaprosiła około sto osób na Halloween. Właściciel posesji został zaalarmowany o hałasie przez niezadowolonych sąsiadów. Organizatorka imprezy przez telefon zapewniała go jednak, że w 400-metrowej willi jest 12 osób.

Policja była już w drodze, kiedy sąsiedzi wysłali mi wiadomość o strzałach - powiedział Michael Wang, właściciel willi.

bECNOLjb
Zobacz także: Zobacz też: Potężne uderzenie. Nagranie z linii frontu nie pozostawia złudzeń

Ktoś zaczął strzelać przed godziną 11. czasu miejscowego. Nie wiadomo, ilu było napastników i dlaczego otworzyli ogień. Spanikowany tłum gości rozpierzchł się po posesji. Niektórzy kryli się w pokojach, inni uciekli do ogrodu.

bECNOLjh

Trzech mężczyzn zginęło na miejscu. Kilka godzin później policja poinformowała o śmierci czwartej osoby w szpitalu John Muir Medical Center w Walnut Creek. W sobotę przed południem czasu polskiego przyszła smutna wieść o kolejnym zmarłym.

Wszystkie ofiary to mężczyźni poniżej 30 roku życia. Wciąż nie wiadomo, kto był napastnikiem. Policja nie zatrzymała nikogo, na razie funkcjonariusze przesłuchują świadków i badają miejsce strzelaniny. W domu znaleziono dwa pistolety. Tragedia wstrząsnęła 18-tysięcznym miastem Orinda, które od 7 lat nie odnotowało zabójstwa - informuje "The Washington Post". Magazyn Forbes uznał je niedawno za jedno z „najbardziej przyjaznych miast Ameryki”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECNOLjC
KOMENTARZE
(59)
hehehe
2 lata temu
jaka tam tragedia. porachunki gangów. chcą to mają
Bruno
2 lata temu
A no chcą miec bron no to mają strzelanki,chyba jaki sąsiad niewytrzymal halasu i otworzyl ogien.
Meteo66
2 lata temu
"Halloween to uwspółcześniona wersja starożytnego celtyckiego święta ku czci bóstwa śmierci i ciemności Samhain. Celtowie wierzyli, iż w dzień Samhain granica między światem żywych i umarłych zaciera się, a duchy zmarłych powracają na ziemię, są sprawcami kłopotów (np. niszczą plony), ale nade wszystko ich obecność ułatwiała druidom przepowiadanie przyszłości. Druidzi w ofierze celtyckim bóstwom składali ludzi dorosłych i dzieci, które wrzucali do wielkich ognisk (z reakcji na ból palącej się ofiary odczytywano prognozy na przyszły rok), wokół których tańczyli wyznawcy kultu demonów. Współcześnie tradycja ta została przejęta przez satanistów, którzy uważają, że wtedy właśnie szatan ma szczególną moc. Anton La Vey, autor biblii szatana, mawiał, że „halloween jest najważniejszym dniem w roku kościoła szatana.” Jest to więc „święto” dusz potępionych, oddanie czci szatanowi, noc kpin z Boga, Jego świętych i Kościoła, noc „czarnych mszy”, odbierania dziewictwa ofiarom na ołtarzach szatana"
bECNOLjD
Olo
2 lata temu
Bo bawić to trza się umić!
to nie zabawa
2 lata temu
"Nie igrać z Halloween " ks Jarosław Cielecki cały tekst na stronie Naszego Dziennika. poniżej fragment. . "Chcę podkreślić, i wciąż to czynię, że szatan nie zna się na żartach. To, co podczas Halloween wydaje się nam z ludzkiego punktu widzenia zabawą, dla złego ducha jest jak dym kadzidła dla jego uwielbienia. Nawet gdy rodzice dla żartów przebierają dziecko za diabełka, to nieświadomie przywołują jego obraz, a on bardzo lubi być przywoływany, bo tylko czeka na takie zaproszenie. Przestrzegam z całą stanowczością, by nie urządzać balu dla szatana, jakim są obchody Halloween, gdyż on raz zaproszony zawsze będzie chciał „tańczyć” wokół osoby zapraszającej. Będzie chciał tak zmęczyć i wyczerpać człowieka, aby nie miał on czasu, siły i ochoty, by pragnął tylko jednego: uwolnić się od tego udręczenia. Halloween jest bardzo niebezpieczne dla dzieci, gdyż w ich podświadomości ciemność, strach urastają do rangi siły, która dominuje nad człowiekiem. Wielokrotnie spotykam i wspólnie modlę się
po
2 lata temu
Black Hallowen ...standart. Nie wnajmuj czanym.
timo
2 lata temu
"Family reunion - just brothers and sistas from the hood...
z USA
2 lata temu
Jakie satanistyczne halloween? Zwyczajne party czrnej mlodziezy. Przewaznie konczy sie kilkoma trupami. Taka tradycja w tym srodowisku.
europe is not...
2 lata temu
This people behavior like ISIS in the own country, own terror
Hanna
2 lata temu
No to wartość wszystkich okolicznych nieruchomości spadła. Mieszkańcy wściekli.
Dobrze💥
2 lata temu
Wynajem lokum studentom.. Zawsze hałasy, bròd, smròd I policja. Wartość miasteczka spadła!
Wronx B'klyn
2 lata temu
Akurat to mnie nie dziwi z tego co widać była to czarna impreza i dlatego u nich średnią życia ledwie sięga 40stki bo co najmniej 5% z imprezy nie wraca A 95% z nich odwiedziło lub odwiedzi więzienie od środka. Tak już oni to mają możesz wyrzucić ich z dziczy ale juz dziczy z nich nie
RomCyg
2 lata temu
Tak to jest jak się igra z duchami i zakłócą ich spokój.
bECNOLjv
Pomogę ameryk...
2 lata temu
Ja wiem kto strzelał - sąsiedzi się wkurzyli o hałasy. Wynajmujący wiedział o ich braku cierpliwosci i dlatego nie pozwalał na huczne imprezy w tym domu:)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić