Kamil Zajęcki| 
aktualizacja 

Transmitowali na żywo strzelaninę z policją. Potem popełnili samobójstwo

41

Denis i Katia, 15-letnia para z rosyjskiego miasta Krasnyje Strugi w obwodzie pskowskim, z miłości do siebie postrzelili matkę dziewczyny, ostrzelali radiowóz, a na końcu odebrali sobie życie. Wszystko nagrywali telefonem i w czasie rzeczywistym udostępniali w internecie.

Transmitowali na żywo strzelaninę z policją. Potem popełnili samobójstwo
(YouTube, Mail Daily)

Denis często odwiedzał Katię w jej domu. Zostawał nawet na noc, mimo że matka dziewczyny nie zgadzała się, aby ze sobą sypiali. Denis postanowił więc, że rozwiąże ten problem, strzelając do kobiety z pistoletu. Chwilę później para zabarykadowała się na piętrze. Wtedy rozpoczął się prawdziwy koszmar.

Zamknięci w pokoju na poddaszu uruchomili aplikację Periscope. Za jej pomocą rozmawiali z kolegami z klasy i opowiadali o motywach, dla których używają przemocy. Po chwili chłopak wziął do ręki naładowaną strzelbę, wychylił się przez okno i oddał kilka strzałów w kierunku wezwanego przez sąsiadów radiowozu.

Akcja policji trwała około 3 godzin. W tym czasie bez przerwy pracował z nimi negocjator, który próbował skłonić ich do poddania się. Nastolatkowie podjęli inną decyzję.

Katia i Denis zrozumieli, że sprawy zaszły za daleko. Uznali, że jeśli dostaną się w ręce policji, na resztę życia trafią za kratki i nigdy więcej się już nie zobaczą. Perspektywa była dla nich na tyle bolesna, że dziewczyna wstawiła na Instagrama ich wspólne zdjęcie z podpisem "Nie mamy wyjścia". Chwilę później obydwoje nie żyli.

Policja weszła do domu zbyt późno. W oświadczeniu wysłanym do rosyjskiej agencji informacyjnej TASS przedstawiciel służb napisał, że "na podłodze znaleziono dwa ciała - jedno należało do młodego chłopca, drugie do nastoletniej dziewczyny. Widać na nich było świeże znaki samobójstwa".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić