Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Tusk gromi Dudę w II turze. Proroczy sondaż?

272

Jeśli do drugiej tury wyborów prezydenckich przeszliby Andrzej Duda i Donald Tusk, wygrałby ten drugi. Obecnie urzędującego prezydenta wyprzedziłby o 10 punktów procentowych.

Tusk gromi Dudę w II turze. Proroczy sondaż?
(Getty Images/PAP/Jacek Turczyk)

Według badania opinii Donald Tusk zdobyłby 49 proc. Andrzej Duda mógłby liczyć na 39 proc. poparcie wyborców. 12 proc. ankietowanych nie potrafiło się określić, na którego z polityków zagłosowałoby. Sondaż przeprowadził Instytut Badań "Pollster". Zleciły go serwis se.pl i Nova TV. O preferencje polityczne zapytano 1007 dorosłych osób.

*O tym co Polacy sądzą o Donaldzie Tusku dowiadujemy się z sondażu SW Research dla rp.pl. *Wynika z niego, że 49 proc. nie chce, żeby były premier w ogóle kandydował. 51 proc. tak myślących to mężczyźni, 57 proc. nie zarabia więcej niż 1000 zł, a 55 proc. to ludzie ze wsi. 53 proc. ma średnie wykształcenie. Donalda Tuska nie chcą ludzie młodzi. Negatywnie o jego kandydaturze mówi 66 proc. osób do 24. roku życia.

Czy sondaże mają rację przekonamy się ostatecznie w 2020 roku. To wtedy odbędą się kolejne wybory prezydenckie. Partie powoli przygotowują kandydatów w swoich kręgach, ale póki co oficjalnie nie przedstawiono żadnego z nich.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić