Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Twierdził, że sędzia jest antysemitą. Właśnie poznał datę swojej śmierci

10
Podziel się:

Mężczyzna odsiadujący wyrok śmierci w Teksasie, który twierdził, że sędzia wymierzający mu karę jest antysemitą, właśnie poznał dzień, w którym zostanie ona wykonana. Wcześniej ubiegał się o powtórzenie procesu.

Twierdził, że sędzia jest antysemitą. Właśnie poznał datę swojej śmierci
(twitter.com, @KarineOmry)

Mężczyznę skazano na śmierć. Kara pozbawienia życia Randy'ego Halprina została zatwierdzona przez sędzię hrabstwa Dallas, Lele Mays. Datę wykonania wyznaczono na 10 października.

Więzień starał się o apelację. Skazany twierdził, że sędzia skazujący go na śmierć jest rasistą. Halprin swoją prośbę o powtórzenie procesu argumentował tym, że miał niejednokrotnie słyszeć antysemickie obelgi. Sędzia Vickers Cunningham podobno odnosił się do jego wyznania - donosi israelnationalnews.com.

Żadna egzekucja nie może być wykonana, dopóki sądy nie będą miały czasu na rozważenie ważnych nowych dowodów – powiedział adwokat Halprina, Tivon Schardl.

Zobacz także: Zobacz też: Pomysły na sądy. Co zaproponuje prezydent?

Skazany odsiadywał wyrok za morderstwo. Początkowo do więzienia trafił za znęcanie się nad 16-miesięcznym dzieckiem. Skazano go za to na 30 lat więzienia. W 2000 roku uciekł z aresztu i razem z 6 innymi więźniami dokonał napadu. Zginął wtedy policjant, który odpowiedział na wezwanie. Sędzia stwierdził, że Halrpin zasługuje na karę śmierci, dlatego też w 2003 roku wymierzył mu karę pozbawienia życia. Czterech skazanych zostało już straconych.

Sędzia był podejrzewany o rasizm już wcześniej. Podczas okresu gdy ubiegał się o stanowisko komisarza hrabstwa Dallas, na jaw wyciekły nieprzyjemne dla niego fakty. Oskarżano go o dyskryminowanie mniejszości. Twierdzono też, że obiecał on swoim dzieciom nagrody, jeśli poślubią białych chrześcijan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
delta
3 lata temu
Wychodzi na to, że to żyd. A żyda nie można karać. Przecież to antysemityzm skazać żyda na karę śmierci. Nawet jeśli popełnił morderstwo. Tak nie można. - Do piekarnika gno ja. :-)
Eileen
3 lata temu
Przecież ten facet jest dokładnie w takiej samej sytuacji jak ja, który nikogo nie zabiłem, a i tak umrę prędzej czy później.
gmo
3 lata temu
co drugi czlowiek na ziemi jest i co z tego
Wk
3 lata temu
Zbrodnia jest zbrodnia a sędzia miał prawo wydać taki wyrok zgodnie z prawem . To nie antysemityzm
Andrzej W
3 lata temu
to żyd czy Chazar ?
No no... :()
3 lata temu
"Mężczyzna odsiadujący wyrok śmierci w Teksasie" ? Wiedziałem, że Jankesi są okrutni i bezwzględni, ale żeby skazać kogoś na śmierć przez zasiedzenie ? Toż to nieludzkie...
mayykel
3 lata temu
Ciekawe ile lat by dostał w naszym sprawiedliwym kraju za znęcanie się nad 16-miesięcznym dzieckiem?
uhuhuhu
3 lata temu
w Polsce by był uniewinniony jak ten co mu babcia z szybkością światła na pasach wpadła pod samochód
elk
3 lata temu
Za znęcanie się nad dzieckiem 30 lat, a u nas nawet nie idzie się do więzienia, co najwyżej dostaje się wyrok w zawieszeniu.
I
3 lata temu
I to jest piękne tylko nie wiem dlaczego czekają do 10 pazdziernika jak już by mogli to zrobić
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić