Twitter uderzył w ISIS. Ten cios bardzo zabolał

11
Podziel się:

Twitter ogłosił, że do tej pory łącznie usunął 360 tys. kont, by uniemożliwić członkom ISIS wymianę wiadomości. Do lutego ta liczba wynosiła ok. 125 tys.

Twitter uderzył w ISIS. Ten cios bardzo zabolał
(flickr.com)

*W porównaniu do zeszłego roku, dziennie usuwanych jest o 80 procent więcej kont. *Liczba podejrzanych wiadomości drastycznie wzrosła po ostatnich atakach terrorystycznych. Mimo to, firma coraz sprawniej sprawdza zgłoszenia internautów i coraz skuteczniej zapobiega przywracaniu zawieszonych kont.

W ciągu dwóch lat liczba podejrzanych wiadomości na Twitterze spadła o 45 procent. Daily Dot potwierdza, że liczby wskazują na ogromny postęp w zwalczaniu rekrutacji ISIS przez media społecznościowe. By rozpoznać niebezpieczne treści Twitter współpracuje z wieloma organizacjami, m.in. z Tru Islam, czy Imams Online.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Walczą także z internetowym prześladowaniem. Firma zapowiedziała, że pracuje nad nowym filtrem, który pomoże użytkownikom uciszyć lawinę nieprzyjemnych komentarzy. Mowa nienawiści dotyka często celebrytów i osoby publiczne, które coraz częściej decydują się na usuwanie swoich kont.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić