Twitter uderzył w ISIS. Ten cios bardzo zabolał

11

Twitter ogłosił, że do tej pory łącznie usunął 360 tys. kont, by uniemożliwić członkom ISIS wymianę wiadomości. Do lutego ta liczba wynosiła ok. 125 tys.

Twitter uderzył w ISIS. Ten cios bardzo zabolał
(flickr.com)

*W porównaniu do zeszłego roku, dziennie usuwanych jest o 80 procent więcej kont. *Liczba podejrzanych wiadomości drastycznie wzrosła po ostatnich atakach terrorystycznych. Mimo to, firma coraz sprawniej sprawdza zgłoszenia internautów i coraz skuteczniej zapobiega przywracaniu zawieszonych kont.

W ciągu dwóch lat liczba podejrzanych wiadomości na Twitterze spadła o 45 procent. Daily Dot potwierdza, że liczby wskazują na ogromny postęp w zwalczaniu rekrutacji ISIS przez media społecznościowe. By rozpoznać niebezpieczne treści Twitter współpracuje z wieloma organizacjami, m.in. z Tru Islam, czy Imams Online.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Walczą także z internetowym prześladowaniem. Firma zapowiedziała, że pracuje nad nowym filtrem, który pomoże użytkownikom uciszyć lawinę nieprzyjemnych komentarzy. Mowa nienawiści dotyka często celebrytów i osoby publiczne, które coraz częściej decydują się na usuwanie swoich kont.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić