Twórcy "Call of Duty" sprawili fanom niespodziankę. Hit czy kit?

3

Gracze z całego świata nie mogą doczekać się już premiery najnowszej odsłony kultowej serii "Call of Duty" zatytułowanej "Black Ops III". Jednak wbrew oczekiwaniom użytkowników akcja wcale nie powróci do historycznego okresu odwzorowującego realia II wojny światowej, a będzie rozgrywać się w kosmosie!

Twórcy "Call of Duty" sprawili fanom niespodziankę. Hit czy kit?
(flickr.com, BagoGames)

Na chwilę obecną doniesienia te są jeszcze nieoficjalne. Podał je na forum NeoGAF użytkownik o pseudonimie Shinobi, jednak w środowisku graczy ma on reputację bardzo wiarygodnego. Na gameplayu poniżej widać wiele kosmicznych elementów, począwszy od futurystycznych statków powietrznych, poprzez niespotykane w rzeczywistości rodzaje broni, aż po człekokształtnych przeciwników. Nie wiadomo jednak, czy planeta, na której rozgrywa się batalia, jest Ziemią, czy też zupełnie innym światem, stworzonym na potrzeby gry.

Nie wszyscy są zachwyceni tak daleką podróżą do przyszłości. Do 2007 roku akcja COD rozgrywała się w czasach II wojny światowej. Gracz wcielał się wówczas w alianckiego żołnierza, który walczył m.in. z nazistami. Potem twórcy przenosili pole bitwy do niedalekiej przyszłości, tworząc rozmaite futurystyczne scenariusze, jednak zawsze osadzone na Ziemi. Sądząc po komentarzach na temat nowej części COD: Black Ops III, wielu fanów jest rozgoryczonych adaptacją gry do świata sci-fi. Spodziewali się raczej spektakularnego powrotu do przeszłości.

W komentarzach pod poniższym wpisem nie pozostawiają na grze suchej nitki.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Myślę, że twórcy przesadzili. Jeśli chcą zrobić taką grę, niech pomyślą nad zmianą jej nazwy" - napisał Eli Parrish;

Proszę nie... niech ktoś powie, że to nieprawda... Wróćcie do koncepcji CoD 4. Zremasterujcie ją, ale przestańcie majstrować przy fabule w tak okropny sposób! - dodał Kyle Merriman.

Jeśli chciałbym zagrać w takie coś, odpaliłbym "Halo" - wtórował na Facebooku użytkownik Bobby Tracy.

Zobacz także:

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić