o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Tyle trzeba schudnąć, by wyglądać seksowniej

Podziel się

Wystarczy, że stracisz 3-4 kg i od razu poczujesz się zdrowiej. Schudnij drugie tyle, a będziesz wyglądać atrakcyjniej.

Tyle trzeba schudnąć, by wyglądać seksowniej
(Fotolia)
bEizCeut

By wyglądać seksowniej, kobiety muszą zrzucić 6,3 kg. Mężczyźni w tym celu powinni zgubić w pasie 8,3 kg – wynika z badań kanadyjskich naukowców.

Panie mogą pozwolić sobie na mniej restrykcyjne odchudzanie, ponieważ kobieca twarz jest bardziej wrażliwa na zmianę masy i szybciej widać na niej efekty.

Oczekujemy cudów po zastosowaniu diety. Często nie możemy znaleźć tej właściwej dla nas. Najnowsze badania dotyczą jednak nie tego, jak się odchudzać, ale ile trzeba schudnąć, by nasi znajomi to zauważyli.

bEizCeuv

Najważniejsze, by zmiana wagi była widoczna na naszej twarzy. Jeśli stracimy w pasie, prawie nikt tego nie zauważy. Natomiast jeśli znajomi zauważą szczuplejszą twarz, zasypią nas komplementami.

Zdaniem specjalistów otyłość twarzy jest dokładnym odzwierciedleniem wskaźnika BMI. To również wskaźnik stanu zdrowia. Widoczna na twarzy nadwaga może wiązać się np. z nikłą odpornością czy osłabionym układem krążenia

Jak obliczyć wskaźnik BMI?

bEizCeuB

Naukowcy stworzyli zbiór męskich i damskich portretów ludzi w wieku 20-40 lat. Wszystko po to, by odpowiedzieć na pytanie, w którym momencie można dostrzec, że ktoś schudł. Następnie przekształcili obrazy, pozorując stopniową zmianę wagi.

Uczestnicy badania, wskazywali, kiedy ich zdaniem osoba ze zdjęcia schudła. Na tej podstawie naukowcom udało się obliczyć, ile trzeba stracić na wadzę, by ktoś to dostrzegł.

bEizCeuW
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić