Tym razem Trump przesadził. Ten "żart" nie ujdzie mu na sucho

Podczas niedawnego wiecu w Południowej Karolinie polityk naśmiewał się z niepełnosprawnego dziennikarza.

Tym razem Trump przesadził. Ten "żart" nie ujdzie mu na sucho
(Youtube.com)

Donald Trump ubiega się nie tylko o fotel prezydencki. Wygląda na to, że jest coraz bliżej tytułu najbardziej kontrowersyjnego amerykańskiego polityka wszech czasów. Po szokujących wypowiedziach na temat Latynosów i muzułmanów przyszedł czas na... przedrzeźnianie niepełnosprawnego.

Podczas wystąpienia w Południowej Karolinie Trump wspomniał wydarzenie sprzed 14 lat. Według niego, kiedy w wyniku zamachów terrorystycznych runęły wieże World Trade Center, tysiące muzułmanów w New Jersey miało hucznie świętować. Swoją teorię oparł m.in. o reportaż Serga Kovaleskiego, opublikowany w 2001 roku przez "Washington Post". Jednak Kovaleski zaprzeczył doniesieniom Trumpa.

Polityk najwyraźniej mu tego nie darował. Podczas wiecu parodiował jego ruchy rąk pamiętając, że dziennikarz cierpi na wrodzone schorzenie stawów, przez które ma charakterystycznie wygięte dłonie. W wywiadzie dla "Washington Post" Kovaleski przyznał, że zachowanie Trumpa wcale go nie zaskoczyło.

Jednak wystąpienie kandydata Republikanów wywołało w USA niemałe oburzenie. Rzecznik prasowy "The New York Times", dla którego obecnie pracuje niepełnosprawny dziennikarz nazwał wypowiedź Trumpa "oburzającą" - donosi amerykański tygodnik "Time".

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić