REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski23.10.18 (07:47)

Ubezpieczenie kleru. Wszyscy płacimy, większość tego nie chce

Każdego roku państwo przeznacza miliony na fundusz, z którego finansowane są składki emerytalne i zdrowotne duchownych różnych wyznań. Tylko w 2017 roku do tej "kasy" trafiło 159 mln złotych. Sprawdziliśmy, czy Polakom podoba się taki sposób wydawania pieniędzy z budżetu państwa.
East News

Większość z nas nie chce, by pieniądze wydawać w taki sposób. Wyniki badania przeprowadzonego na panelu Ariadna specjalnie dla o2.pl udowadniają, że przeciwko finansowaniu ubezpieczeń duchownych jest aż 71 proc. badanych. Zaledwie 16 proc. go popiera.

Czy popierasz opłacanie ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego księży i osób duchownych z budżetu Państwa, czyli z podatków płaconych przez wszystkich Polaków?

REKLAMA
o2.pl

Wyniki badań tylko nieznacznie zmieniły się w odniesieniu do sympatii politycznych.

o2.pl

Ulga, której można pozazdrościć. Choć składki ubezpieczeń duchownych są finansowane przez Fundusz Kościelny, należy pamiętać, że 20 proc. tej kwoty kapłani opłacają z własnej kieszeni. Ich dofinansowanie wynosi natomiast 80 proc.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie liczącej 1060 osób, dobranej z panelu Ariadna. Zrealizowano je pomiędzy 12 a 15 października 2018 przy wykorzystaniu metody CAWI.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij