Kamil Karnowski
|

Ubezpieczenie kleru. Wszyscy płacimy, większość tego nie chce

831 reakcji
1
0
830
Podziel się

Każdego roku państwo przeznacza miliony na fundusz, z którego finansowane są składki emerytalne i zdrowotne duchownych różnych wyznań. Tylko w 2017 roku do tej "kasy" trafiło 159 mln złotych. Sprawdziliśmy, czy Polakom podoba się taki sposób wydawania pieniędzy z budżetu państwa.

Ubezpieczenie kleru. Wszyscy płacimy, większość tego nie chce
(East News)

Większość z nas nie chce, by pieniądze wydawać w taki sposób. Wyniki badania przeprowadzonego na panelu Ariadna specjalnie dla o2.pl udowadniają, że przeciwko finansowaniu ubezpieczeń duchownych jest aż 71 proc. badanych. Zaledwie 16 proc. go popiera.

Ulga, której można pozazdrościć. Choć składki ubezpieczeń duchownych są finansowane przez Fundusz Kościelny, należy pamiętać, że 20 proc. tej kwoty kapłani opłacają z własnej kieszeni. Ich dofinansowanie wynosi natomiast 80 proc.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie liczącej 1060 osób, dobranej z panelu Ariadna. Zrealizowano je pomiędzy 12 a 15 października 2018 przy wykorzystaniu metody CAWI.

830
1
0
KOMENTARZE
(830)
JP-2
rok temu
Kler to największy zalegalizowany w Polsce PASOŻYT.
marek
rok temu
Mam kolejne pytanie do ankiety (sondażu): Czy jesteś za wypowiedzeniem umowy konkordatowej, wprowadzeniem podatku wyznaniowego na wzór niemiecki i zakazem finansowania jakichkolwiek religii ze środków publicznych?
Kaziuk
rok temu
A Pana Boga możno chwalić i w stodole, mówi tato, kiedyś ludzi całkiem nie umieli pacierzów, a pobożnie żyli. Aż im czort księdza nasłał".
ela
rok temu
Corocznie na fundusz kościelny Polska wydaje 19 miliardów złotych, ile za to można wyposażyć szpitali, wybudować mieszkania komunalne, przedszkola itd. A tak państwo trzyma ludzi w biedzie, ale daje kościołowi, by żyli z władzą zgodnie i prali mózgi potencjalnym wyborcom. Kler mieszka w pałaco-plebaniach i nikomu to nie przeszkadza.Po kolędzie nigdzie w żadnym europejskim kraju ksiądz nie chodzi. A tu płać za ślub, pogrzeb itd. Ludzie są dziwni, że godzą się na takie wykorzystywanie, mogą się modlić wszędzie do swojego Boga, bez kosztownych pośredników Potrzebny jest mistrz ceremonii.
Tu i teraz
rok temu
dla emerytów i rencistów pieniędzy brak , dla niepełnosprawnych pieniędzy brak , dla biednych pieniędzy brak, dla rodziców samotnie wychowujących jedno dziecko pieniędzy brak...a dla księży pedofilów i Rydzyka ...miliardy...to jest chory i złodziejski kraj...nigdy więcej nie głosujcie na tą rządzącą zakłamaną bandę smoleńską...
Najnowsze komentarze (830)
Ronin
rok temu
Nawet na wzor UK nie placa podatkow kosciol pod mlotek niema przebacz
Edmund
rok temu
Ludzie wierzą w boga, bo go nie ma.
Zorka
rok temu
Religia do salek przykoscielnych .Rozdzial faktyczny kościoła od państwa ( niby jest ale nie w praktyce) Kościół niech się zajmie wiarą a nie polityką. Wierząca w Boga a nie w kościół
szpagin
rok temu
spec.lekarza i szpital mają bez kolejki itd itp warunki lux , umierają tak samo jak my , bo wszystko w reku Boga itd itp
szpagin
rok temu
nasi politycy pozwalają na taki cyrk , gen. T.Kosciuszko powiedzial , ze tylko słaba wladza podpiera sie kosciolem i daje sukienkowym nieograniczone przywileje . . . pozwala wladza zasiadac biskupom obok tronu !
bella
rok temu
Kościół zawsze dba o siebie - tylko o siebie, nigdy o wiernych!!!!!!
Klerofag
rok temu
Jak mogą opłacać 20 % z własnej kieszeni skoro nie pracują?
Demos
rok temu
Niech pierwej płacą od wszystkich swoich dochodów podatki, tak jak nakłada to na wszystkich obywateli konstytucja !!!! To nie epoka Średniowiecza, kimono są nadludźmi, gdzie ich skromność ???? Nie rozumiem ich przywileju, skąd się on w obecnych czasach bierze !!!! Równość wobec prawa !!!!
Al
rok temu
Bzdeta!
oskar1
rok temu
a te aniołki, takie biedne
renia
rok temu
niech płaca za siebie
klm
rok temu
precz z pedofilami darmozjadami
marek
rok temu
Czy popierasz opłacanie ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego księży i osób duchownych z budżetu Państwa, czyli z podatków płaconych przez wszystkich Polaków? nie zdecydowanie nie
33
rok temu
"składki emerytalne i zdrowotne duchownych różnych wyznań." czyli rabinów i mumanów też?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić