Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Tomasz Wiślicki
|

Uderzyli w serce ISIS. Chcą odbić syryjskie miasto

7
Podziel się

Wspierana przez Stany Zjednoczone koalicja sił kurdyjskich i arabskich rozpoczęła atak na Rakkę w Syrii - nieoficjalną stolicę tzw. Państwa Islamskiego.

Uderzyli w serce ISIS. Chcą odbić syryjskie miasto
(AFP, Rodi Said)

Operacja nosi nazwę "Gniew Eufratu". Uczestniczy w niej około 30 tysięcy ludzi. Syryjskie Siły Demokratyczne SDF (czyli połączone wojska kurdyjskie i arabskie) są wspierane z powietrza przez Amerykanów O tym, że planowane od dawna oswobodzenie Rakki już się zaczęło, poinformowała na specjalnej konferencji rzeczniczka SDF, Jegan Sheikh Amad.

SDF zaapelowało też do mieszkańców Rakki. Powinni opuścić tereny zajmowane przez Państwo Islamskie i udać się w miejsca już oswobodzone. Miasto najpierw ma zostać otoczone, a potem całkiem zajęte. Swój udział w odbiciu Rakki zaproponowała też niedawno Turcja, ale pomocna dłoń została odrzucona przez Kurdów. Ostatecznie Turcję przekonały Stany Zjednoczone.

Nie chcemy, aby Turcja wtrącała się w sprawy wewnętrzne Syrii. Rakka zostanie wyzwolona przez Syryjczyków - powiedziała na konferencji Jegan Sheikh Amad.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

o

KOMENTARZE
(7)
Jebani cenzor...
5 lata temu
Huma Abedin - muzułmanka, prawa ręka Hilary, szefowa kampani wyborczej, jej mąż to Anthony Weiner to seksoholik i pedofil zamknięty przez FBI, w jego komputerze są tajne emaile Hilary Clinton! Wśród 650 000 emaili ! Nie kasować tego żydowskie psy!!!
nicq
5 lata temu
USA zlikwidowałoby isis w ciągu kilku miesięcy, mieli masę okazji, ale isis jest potrzebny usa, bo maja interesy
Ewa
5 lata temu
Życzę powodzenia. I tak zbyt długo istnieje to Państwo Islamskie.
inka
5 lata temu
USA za wszelką cenę chce dobrać się do syryjskiej ropy naftowej, koszty nie liczą się a życie ludzkie jest mniej warte niż galon ropy....
patriota
5 lata temu
a niech ci co w Europie , wrócą i walczą o wyzwolenie Syrii to prędzej będzie a nie czekać jak inni będą ginąć za ich wolność a oni i tak giną w morzu i tak bez celu to chyba za wolność to słuszna sprawa.
DD
5 lata temu
wysfobodzą, zainstalują swoj rząd, ciekawe co na to rosja i assad
asxc
5 lata temu
i przenieśli się do Europy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić