Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Udowodnili, że w polskich sklepach produkty są gorsze niż w Niemczech

51
Podziel się

Testy laboratoryjne przeprowadzone przez słowackie organizacje obrony praw konsumenta wykazały, że na rynek Europy Środkowo-Wschodniej trafiają artykuły gorszej jakości, niż te pojawiające się np. w Niemczech czy w Austrii.

Udowodnili, że w polskich sklepach produkty są gorsze niż w Niemczech
(WP.PL)
bEUlkIfF

Okazuje się, że naprawdę są dwie kategorie klientów. Urząd ds. Jakości Żywności na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa przebadał 22 produkty kupione w Bratysławie oraz dwóch austriackich miastach leżących przy granicy ze Słowacją. 11 z nich różniło się smakiem, wyglądem i składem - informuje gazeta.pl.

Gorsza jakość wiąże się z niższymi cenami. Tak przynajmniej tłumaczą się korporacje. Słowacja chce jednak lobbować w Unii Europejskiej, by firmy spożywcze zaprzestały tego typu praktyk. To chora sytuacja, kiedy sok pomarańczowy sprzedawany w stolicy europejckiego kraju nie zawiera faktycznego soku, za to ma więcej środków konserwujących i stabilizatorów niż teoretycznie ten sam produkt sprzedawany 20 km dalej w Austrii.

Mamy wspólny rynek i jest nieetyczne, by tworzyć dwie klasy klientów – powiedziała słowacka minister rolnictwa Gabriela Matecna.

bEUlkIfH

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUlkIgi
KOMENTARZE
(51)
spisek
5 lata temu
Niemcy są lepsi od Chińczyków. Podrabiają swoje własne produkty. Genialne!
inf
5 lata temu
Za regulacje i przepisy odpowiada rząd i podległem mu urzędy i komisje do spraw żywności. Tylko rząd nie ma nic do powiedzenie bo decydują lobbyści czyli wielkie korporacje dla których liczy się tylko kasa , a to że społeczeństwo potem choruje to jest mało istotne bo państwo za ich leczenie zapłaci z państwowej kasy. Korporacje powinny płacić za wyrządzone szkody a nie płacą nawet podatków.To są gigantyczne pieniądze jakie zarabia truciciel oraz korporacje farmaceutyczne a płaci państwo za leczenie i otruty za leki w aptece. Rząd oczywiście doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nawet idzie trucicielowi na rękę tak ,że jedyne co pozostaje to edukować się , czytać etykietki i NIE KUPOWAĆ TRUTKI BO NIE JESTEŚMY SZCZURAMI DO WYTRUCIA. pozdrawiam.
Jarek
5 lata temu
bo to wina Tuska
bEUlkIgj
koko
5 lata temu
przykładem jest karma dla kotów Felix - tej co w Polsce koty nie tykają,
stanley-2006
5 lata temu
Ja testowałem kostki Calgonu Allinone, które nie rozpuszczają się. Takie same niemieckie są idealne.
Marek
5 lata temu
No to teraz tym badaniem odkryli Amerykę.....Każdy, kto był na przykład w Niemczech, wie o tym doskonale bez badań....Wystarczy kupić, wypróbować no i sprawa jasna...
Marek
5 lata temu
No to teraz tym badaniem odkryli Amerykę.....Każdy, kto był na przykład w Niemczech, wie o tym doskonale bez badań....Wystarczy kupić, wypróbować no i sprawa jasna...
jolka
5 lata temu
a kogoś to zaskoczyło , wiadomo z nami się nie liczą do nie dawna jeszcze na kolanach byliśmy , teraz trzeba negocjować warunki i jakość
Nikt
5 lata temu
Nikt nie każe kupować badziestwa z zachodniej granicy. Ja kupuję tylko Polskie -> Tylko w tym problem, że te Polskie to też zagraniczne.
plpl
5 lata temu
Co z tym zamierza zrobić nasz rząd? Może odpowie?
Pafawag
5 lata temu
Ubranie Produkowane na rynek Polski sa kiepskiej jakości szybko sie niszczą i rosciądają sie a ubrania produkowane na skadynawie niemcy austrie sa o wiele lepszej jakosci to samo jest ze wrzyskimi produktami :(
Szwedka
5 lata temu
W Polsce sa gorsze produkty tanie i sama chemia mieszkam w szwecji i sa lepsze produkty ale sa drosze :(
dsfsdfs
5 lata temu
patent jest prosty podać nazwy tych firm !!!!!!!!!
bEUlkIgb
tor
5 lata temu
Zamiast biadolić więcej kontrolować jakość
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić