o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Ukarano go za abpa Paetza. Ksiądz Daniel Wachowiak znowu może mówić

103
Podziel się

Ks. Daniel Wachowiak ponownie pojawił się w mediach społecznościowych. Szczęśliwy duchowny poinformował, że zdjęto z niego zakaz publicznych wypowiedzi. Wcześniej jego ukaraniem żyła cała Polska. Chodziło o sprawę pochówku abpa Paetza.

Ks. Daniel Wachowiak sprzeciwił się pochówkowi w katedrze abpa Paetza.
Ks. Daniel Wachowiak sprzeciwił się pochówkowi w katedrze abpa Paetza. (Agencja Gazeta, Lukasz Cynalewski)
bDUzVlmd

W Wielkanoc nastąpiła zmiana w sprawie ukaranego księdza. Ks. Daniel Wachowiak ogłosił w Poniedziałek Wielkanocny koniec zakazu wypowiadania się na Twitterze. Duchowny przywitał się z odbiorcami po kilkumiesięcznym milczeniu wymuszonym decyzją abp. Gądeckiego.

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja! "Witajcie" Mt 28, 9. Zakaz medialny zdjęty dzisiaj przez Księdza Arcybiskupa. Pozdrawiam z Serca Puszczy Noteckiej - napisał ks. Wachowiak.

Profil księdza zalała fala komentarzy zadowolonych kolegów i wiernych. Wielbiciele kapłana kibicują mu teraz w walce z problemami zdrowotnymi, przypominają też akcję internautów, którzy liczyli kolejne dni obowiązywania zakazu. Wzruszony ks. Wachowiak przyznaje, że ma lekkie problemy z przyzwyczajeniem się do Twittera po tak długiej przerwie.

bDUzVlmf

Nie nadążam z reagowaniem na Wasze wpisy związane z moim powrotem. Bardzo Wam dziękuję. Bardzo. Muszę się też nieco na nowo nauczyć kroków na Twitterze. Długa medialna kwarantanna robi swoje - napisał duchowny.

Był jednym z dwóch ukaranych księży. Chodziło o sprawę abpa Paetza?

Powód ukarania ks. Wachowiaka zakazem wypowiedzi nie został podany do publicznej wiadomości. Nieoficjalnie źródła z Kurii Poznańskiej twierdziły, że zakaz był karą za zaangażowanie duchownego w kwestię pochówku abpa Juliusza Paetza. Wachowiak i ks. Adam Pawłowski byli współinicjatorami listu protestacyjnego przeciwko planom pochówku Paetza w Katedrze Poznańskiej. Zmarły w listopadzie arcybiskup był oskarżany o o molestowanie kleryków i księży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDUzVlmG
KOMENTARZE
(103)
emkawika
rok temu
To sami hierarchowie kościelni się karzą, zamykając usta księżom głoszącym prawdę. Dlatego coraz mniej wiernych.
Ciekawy
rok temu
Tylko mafia nakazuje milczenie!
Mikolaj
rok temu
Brak słów jestem organista nie z zawodu tylko z zamiłowania. Byłem świadkiem różnych sytuacji z udziałem biskupów! To wstyd że nazywają ich pasterzami ! Baca jest lepszym pasterzem niż oni
bDUzVlmH
grzyb
rok temu
i to ma być Kościół, którego jestem członkiem?
ufo
rok temu
W podziękowaniu służbie zdrowia Rząd sobie wypłacił sowite premie!!!!!
Najnowsze komentarze (103)
O.Misjonarz
rok temu
Manipulacji! Wypałabo by zaznaczyć molestowanie seksualne ksìęży przez dewianta seksualnego! Amen!
Zofia
rok temu
Z kurii prowincjalnej jezuitów spacerkiem na piechotę do DPS w Warszawie gdzie błagają o kogokolwiek do pomocy. Mimo, że sytuacja trwa nie pierwszy dzień młodzi jezuici odmawiają pomocy.
mark
rok temu
Tam dopiero jest bajzel, ale już nie do posprzątania. Jeśli już jest normalny ksiądz, to przeszkadza w ukrywaniu grzechów przełożonych. Taki musi być sprzątnięty - takie chyba mają zdanie przełożeni.
M...pobożny
rok temu
Episkopat, to jest zgraja zboczeńców morderców i obłudnych wyzyskiwaczy(historia Watykanu)
Fuhhjj
rok temu
W Chinach zamykali lekarzy za wyjawianie faktów o koronawirusie , w tym wypadku jest podobnie , tylko wirus inny.
Zofis
rok temu
Fajny portal
wuja
rok temu
Fajny gość, znam osobiście.
edi
rok temu
Prawda poszła spać.Ludzi karze się za mówienie prawdy, to jest problem kościoła.Jak zrozumieć 10-cioro przykazań kiedy na wstępie łamie się pierwsze przykazanie nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.Wszyscy kłamią.
bDUzVlmz
władza
rok temu
Wolność słowa tylko dla kogo?Żonie się śniło ,że mąż chce ją zabić i teraz mąż siedzi w więzieniu.Mnie zamknięto w psychiatryku bo podobno chciałem wymordować połowę Warszawy.Prokuratura nie chce przyjąć zgłoszenia popełnienia przestępstwa przez szpital i policję.
były wierzący
rok temu
Ludu kochany, to wszystko gadka szmatka. Największy utytuowany profesor dwóch fakultetów,okresu wojennego - Szwajcar - profesor filozofii i teologii, po uwięzieniu go w Oświęcimiu, oznajmił światu, że zrzeka się tytułu teologii i oznajmia Światu, że Boga nie ma i nigdy niebyło. Oświadczenia dokonał, po 5 dniach pobytu w obozie, widząc jak giną tam każdego dnia tysiace ludzi. Tam też zginął on sam!
Jan
rok temu
Na prezydenta chopoka dobrze goda jak Jesus
mentor
rok temu
Poza tym, że zakaz wypowiadania się wynika z bezmyślności autora takiej decyzji, to jest on sprzeczny z prawem polskim i europejskim.
gerard
rok temu
wstyd, poszliście i byliście zawsze tajnymi a dziś oficjalnymi współpracownikami państwa. złodzieje i zboczeńcy. dziś przed ludźmi pilnuje w siedlcach kościoła policja i tajniacy. wstyd i hańba na wieki złodzieje w sukienkach.
Owieczka
rok temu
Mądry ksiądz. Ale to wyjątek. Ludzie przekonali się, że 99% kleru jest do niczego niepotrzebne. Nie wróżę im świetlanej przyszłości na ziemi, tej ziemi...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić