REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka22.05.19 (15:56)

USA przechwyciły rosyjskie bombowce u wybrzeży Alaski

North American Aerospace Defence Command podało w oświadczeniu, że w poniedziałek przechwyciło cztery rosyjskie bombowce i dwa myśliwce u wybrzeży Alaski. Następnego dnia pojawiły się kolejne.
North American Aerospace Defense Command / Twitter

20 maja rosyjskie samoloty wleciały w Strefę Identyfikacji Obrony Powietrznej Alaski. Poruszały się w dwóch grupach składających się z bombowców Tu-95 oraz myśliwców Su-35.

Zostały przechwycone przez cztery amerykańskie myśliwce F-22. W akcji uczestniczył też samolot wczesnego ostrzegania Boeing E-3 Sentry, który "zapewniał ogólny nadzór".

REKLAMA

NORAD dodało, że rosyjskie samoloty pozostały w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Żaden z nich nie przekroczył granic Stanów Zjednoczonych ani Kanady.

Cztery bombowce strategiczne Tu-95 wykonały zaplanowane loty w przestrzeni powietrznej nad wodami neutralnymi Morza Czukotki, Beringa i Ochockiego, a także wzdłuż zachodniego wybrzeża Alaski i północnego wybrzeża Wysp Aleuckich. Na niektórych etapach trasy rosyjskie samoloty były eskortowane przez myśliwce F22 US Air Force. Całkowity czas lotu przekroczył 12 godzin - podało w oświadczeniu rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Dzisiaj NORAD poinformowało, że 21 maja przechwycono kolejne rosyjskie bombowce. W pościg za nimi ponownie ruszyły amerykańskie myśliwce F-22.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Pokaz siły USA na Bliskim Wschodzie

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij