o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

USA. W pożarze domku kempingowego zginęło 5 osób. 9-latek oskarżony o zabójstwo

94
Podziel się

Dziewięcioletni chłopiec z Illinois usłyszał 5 zarzutów dotyczących umyślnego spowodowania śmierci. Sąd uważa, że młody Amerykanin świadomie podpalił dom kempingowy w pobliżu wioski Goodfield, w wyniku czego zginęło troje małych dzieci i dwójka dorosłych.

To była trudna decyzja.

USA. W pożarze domku kempingowego zginęło 5 osób. 9-latek oskarżony o zabójstwo
(YouTube)
bEDfbKdN

9-latek został oskarżony o pięciokrotne zabójstwo. Zarzuty karne zostały wytoczone chłopcu sześć miesięcy po podpaleniu, którego miał dokonać 6 kwietnia 2019 roku. Adwokat hrabstwa Woodford Greg Minger nie ujawnił szczegółów dotyczących podejrzanego, w tym jego ewentualnego związku z ofiarami.

To była trudna decyzja. To tragedia, bo oskarża się bardzo młodą osobę o jedno z najpoważniejszych przestępstw, jakie istnieją. Myślę jednak, że ostatecznie należało to zrobić - powiedział Minger.

Przebieg może być bardzo skomplikowany. Głównym zadaniem prokuratorów będzie udowodnienie, że dziecko podczas podpalenia działało z zamiarem popełnienia zabójstwa. Jeśli 9-latek zostanie skazany, może otrzymać karę w zawieszeniu wynoszącą minimum 5 lat pozbawienia wolności.

bEDfbKdP

Okres próbny, biorąc pod uwagę wiek, jest tutaj jedynym wyjściem – dodaje Greg Minger.

Zobacz też: Piwnica, w której mąż zakopał ciało żony. Policja znalazła go po latach

Chłopca bronią adwokaci. Obrońcy oskarżonego 9-latka twierdzą, że w momencie podpalania domku kempingowego nie wiedział on co robi i jakie konsekwencje mogą mieć jego działania.

bEDfbKdV

Dziewięciolatki nie wiedzą, że Święty Mikołaj nie istnieje. Nie wiedzą, że ludzie umierają i nie wracają do życia. Nie wiem, czy 9-latkowie potrafią popełnić zabójstwo – zastanawia się Gus Kostopoulos, pracujący w Chicago adwokat.

W tragicznym pożarze zginęło 5 osób. Spaleniu uległ domek kempingowy znajdujący się w pobliżu wioski Goodfield, w której mieszkali roczna Ariel Wall, jej brat Daemeon oraz kuzyn Rose Alwood. Oboje mieli zaledwie dwa lata. Zginął też ojciec chłopców, 34-letni Jason Wall oraz 69-letnia prababcia Kathryn Murray. Wszyscy zmarli na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Dwóm osobom udało się uciec.

bEDfbKdW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDfbKeq
KOMENTARZE
(94)
♥♦♣♠
2 lata temu
Wg mnie mały psychol wiedział co robi!!!! On jest pewnie z tych co wyrywają muszkom skrzydełka, podpalają psom ogony i tłuką kotem o ścianę! :///
As
2 lata temu
Właśnie czytam o 9- cio latku który maluje obrazy i sprzedaje je. Piękne obrazy. Kupuje za to karmę dla zwierząt ze schroniska aby uczcić pamięć po swoim nieżyjącym zwierzęciu. Czyli 9- latek wie co to jest śmierć.
Irek .
2 lata temu
Pamiętam jak miałem dziewięć lat idiotyczne zabawy z dzieciństwa ,np zrzucanie ogromnej kuli śnieżnej przed klatkę z wchodzącymi ludźmi ,kilka podpaleń czy inne... Myślę że nie każdy 9 -cio latek może w pełni zdawać sobie sprawę z ew konsekwencji.. To zależy od wielu czynników ...
bEDfbKer
Anonim 10
2 lata temu
W USA młodzież jest przynajmniej 2 lata do tylu z inteligencją, w porównaniu do Polaków. Wiem, bo byłam mając 17 lat. Nie każdy tez wychowuje jak należy. 9-latek może mieć tam mózg 5 latka. Może myślał, ze zdążą uciec. Takie dziecko trzeba wyslac do psychologa, który będzie w stanie stwierdzić czy był świadomy tego co robi. Jeśli jest normalnym, rozumnym 9-latkiem to doskonale rozumiał co robi.
cds
2 lata temu
Jeśli uniknie kary, to z pewnością zrobi to ponownie!!! Bezkarność jest największą zachętą dla bandytów!!! 9-cio latek może i nie wie, że Święty Mikołaj nie istnieje, ale z całą pewnością powinien wiedzieć, że cudzych domów się nie podpala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TTTKKP
2 lata temu
Nie wierzę, że on wiedział co robi... Kiedy miałem 5 lat, babcia umierała na raka, przykrywano ją pierzynami bo było jej zimno. W najlepszej wierze wszedłem pod łózko i podpalałem takie kępki czegoś co wystawało. Chciałem by babci było ciepło... Na szczęście to się nie rozpaliło...
DAN
2 lata temu
Teraz podpalił domek a za kIlka lat dokona masakry w szkole!
rezyser
2 lata temu
Artykuł tendencyjny, nie znane sa szczegóły, lipa panie rezyseze!
WHAT?
2 lata temu
To chyba tylko w USA 9-latkowie nie wiedzą, że ludzie umierają. Chyba od tych hamburgerów tam takie zidiocenie panuje.
dsf
2 lata temu
jak nie wiedzą, a te dzieci które szkoli ISIS mają po 7-8 lat i nie mają skrupułów by zabijać, ale bzdury, do paki z nim albo najlepiej stryczek
Remo
2 lata temu
Profilaktycznie powinno się go zlikwidować. Jeden łeb mniej nie robi różnicy. Stanowi potencjalne zagrożenie dla innych osób może w znacznej liczbie.
grzegorz
2 lata temu
9 latek jest wyedukowany i umie rozeznac co dobre i co złe .
paul
2 lata temu
w USA jest to mozliwe. a swiety mikolaj istnieje. i podpalanie domow jest normalne.
bEDfbKej
darek
2 lata temu
To śmieszne że w USA 9 latek odpowiada jak dorosły, to system prawny jak z średniowiecza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić