o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

USA. W pożarze domku kempingowego zginęło 5 osób. 9-latek oskarżony o zabójstwo

94
Podziel się

Dziewięcioletni chłopiec z Illinois usłyszał 5 zarzutów dotyczących umyślnego spowodowania śmierci. Sąd uważa, że młody Amerykanin świadomie podpalił dom kempingowy w pobliżu wioski Goodfield, w wyniku czego zginęło troje małych dzieci i dwójka dorosłych.

To była trudna decyzja.

USA. W pożarze domku kempingowego zginęło 5 osób. 9-latek oskarżony o zabójstwo
(YouTube)
bDRMXVTp

9-latek został oskarżony o pięciokrotne zabójstwo. Zarzuty karne zostały wytoczone chłopcu sześć miesięcy po podpaleniu, którego miał dokonać 6 kwietnia 2019 roku. Adwokat hrabstwa Woodford Greg Minger nie ujawnił szczegółów dotyczących podejrzanego, w tym jego ewentualnego związku z ofiarami.

To była trudna decyzja. To tragedia, bo oskarża się bardzo młodą osobę o jedno z najpoważniejszych przestępstw, jakie istnieją. Myślę jednak, że ostatecznie należało to zrobić - powiedział Minger.

Przebieg może być bardzo skomplikowany. Głównym zadaniem prokuratorów będzie udowodnienie, że dziecko podczas podpalenia działało z zamiarem popełnienia zabójstwa. Jeśli 9-latek zostanie skazany, może otrzymać karę w zawieszeniu wynoszącą minimum 5 lat pozbawienia wolności.

bDRMXVTr

Okres próbny, biorąc pod uwagę wiek, jest tutaj jedynym wyjściem – dodaje Greg Minger.

Zobacz też: Piwnica, w której mąż zakopał ciało żony. Policja znalazła go po latach

Chłopca bronią adwokaci. Obrońcy oskarżonego 9-latka twierdzą, że w momencie podpalania domku kempingowego nie wiedział on co robi i jakie konsekwencje mogą mieć jego działania.

bDRMXVTx

Dziewięciolatki nie wiedzą, że Święty Mikołaj nie istnieje. Nie wiedzą, że ludzie umierają i nie wracają do życia. Nie wiem, czy 9-latkowie potrafią popełnić zabójstwo – zastanawia się Gus Kostopoulos, pracujący w Chicago adwokat.

W tragicznym pożarze zginęło 5 osób. Spaleniu uległ domek kempingowy znajdujący się w pobliżu wioski Goodfield, w której mieszkali roczna Ariel Wall, jej brat Daemeon oraz kuzyn Rose Alwood. Oboje mieli zaledwie dwa lata. Zginął też ojciec chłopców, 34-letni Jason Wall oraz 69-letnia prababcia Kathryn Murray. Wszyscy zmarli na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Dwóm osobom udało się uciec.

bDRMXVTy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDRMXVTS
KOMENTARZE
(94)
Zapach siarki
2 lata temu
Nie jestem psychologiem dziecięcym, ale po prostu nie wierzę, że normalnie rozwinięty i właściwie wychowany (zakładając, że tak jest) 9-latek nie rozumie tego, że podpalając domek kempingowy z ludźmi w środku, wyrządza im krzywdę, a nawet może zabić. Dziecko w tym wieku raczej rozumie już to, że ludzie żyją, umierają i że pewnych rzeczy po prostu robić nie wolno. Teza o tym, że on nie wiedział co robi jest po prostu niewiarygodna. O ile nie mamy do czynienia z osobą upośledzoną, chorą psychicznie itp. Ale skoro sformułowano zarzuty karne i to po paru miesiącach, to zapewne ten przypadek został dokładnie zbadany, także pod kątem medycznym. Cała historia jest niestety przerażająca. Dziecko staje się wielokrotnym zabójcą.
E
2 lata temu
"Dziewięciolatki nie wiedzą, że Święty Mikołaj nie istnieje. Nie wiedzą, że ludzie umierają i nie wracają do życia." - Chyba tylko w USA.
dominik
2 lata temu
W USA 9 latek jest na tyle dorosly zeby isc pojsc do wiezienia na dozywocie i jest sadzony jako dorosly, ale jak 16 letnia panna sie przespi z nauczycielem bo on jest sadzony za gwalt, bo 16 latka to dziecko i nie wie co robi. Fajny kraj.
bDRMXVTT
mm263
2 lata temu
To może w USA dziewięciolatki nie wiedzą,co to pożar.I nie wiedzą,że ludzie giną w pożarach.Taki postępowy kraj i takie bystre dzieci.
mądra komuna
2 lata temu
Komuna miała rację pisząc na pudełkach zapałek: "zapałki w ręku dziecka to pożar".
Najnowsze komentarze (94)
♥♦♣♠
rok temu
Wg mnie mały psychol wiedział co robi!!!! On jest pewnie z tych co wyrywają muszkom skrzydełka, podpalają psom ogony i tłuką kotem o ścianę! :///
As
rok temu
Właśnie czytam o 9- cio latku który maluje obrazy i sprzedaje je. Piękne obrazy. Kupuje za to karmę dla zwierząt ze schroniska aby uczcić pamięć po swoim nieżyjącym zwierzęciu. Czyli 9- latek wie co to jest śmierć.
Irek .
rok temu
Pamiętam jak miałem dziewięć lat idiotyczne zabawy z dzieciństwa ,np zrzucanie ogromnej kuli śnieżnej przed klatkę z wchodzącymi ludźmi ,kilka podpaleń czy inne... Myślę że nie każdy 9 -cio latek może w pełni zdawać sobie sprawę z ew konsekwencji.. To zależy od wielu czynników ...
Anonim 10
rok temu
W USA młodzież jest przynajmniej 2 lata do tylu z inteligencją, w porównaniu do Polaków. Wiem, bo byłam mając 17 lat. Nie każdy tez wychowuje jak należy. 9-latek może mieć tam mózg 5 latka. Może myślał, ze zdążą uciec. Takie dziecko trzeba wyslac do psychologa, który będzie w stanie stwierdzić czy był świadomy tego co robi. Jeśli jest normalnym, rozumnym 9-latkiem to doskonale rozumiał co robi.
cds
rok temu
Jeśli uniknie kary, to z pewnością zrobi to ponownie!!! Bezkarność jest największą zachętą dla bandytów!!! 9-cio latek może i nie wie, że Święty Mikołaj nie istnieje, ale z całą pewnością powinien wiedzieć, że cudzych domów się nie podpala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TTTKKP
2 lata temu
Nie wierzę, że on wiedział co robi... Kiedy miałem 5 lat, babcia umierała na raka, przykrywano ją pierzynami bo było jej zimno. W najlepszej wierze wszedłem pod łózko i podpalałem takie kępki czegoś co wystawało. Chciałem by babci było ciepło... Na szczęście to się nie rozpaliło...
DAN
2 lata temu
Teraz podpalił domek a za kIlka lat dokona masakry w szkole!
rezyser
2 lata temu
Artykuł tendencyjny, nie znane sa szczegóły, lipa panie rezyseze!
bDRMXVTL
WHAT?
2 lata temu
To chyba tylko w USA 9-latkowie nie wiedzą, że ludzie umierają. Chyba od tych hamburgerów tam takie zidiocenie panuje.
dsf
2 lata temu
jak nie wiedzą, a te dzieci które szkoli ISIS mają po 7-8 lat i nie mają skrupułów by zabijać, ale bzdury, do paki z nim albo najlepiej stryczek
Remo
2 lata temu
Profilaktycznie powinno się go zlikwidować. Jeden łeb mniej nie robi różnicy. Stanowi potencjalne zagrożenie dla innych osób może w znacznej liczbie.
grzegorz
2 lata temu
9 latek jest wyedukowany i umie rozeznac co dobre i co złe .
paul
2 lata temu
w USA jest to mozliwe. a swiety mikolaj istnieje. i podpalanie domow jest normalne.
darek
2 lata temu
To śmieszne że w USA 9 latek odpowiada jak dorosły, to system prawny jak z średniowiecza
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić