Uwaga na te strony! Z automatu naliczają 500 zł miesięcznie

UOKiK ostrzega przed stronami: ale-gratka.pl (nie mylić z alegratka.pl), bez-posrednikow.pl, oferty.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.pl. Po trzech bezpłatnych miesiącach automatycznie rozpoczyna się naliczanie wysokich opłat.

Uwaga na te strony! Z automatu naliczają 500 zł miesięcznie
(flickr.com, Image Catalog)

*To pierwsze tego typu ostrzeżenie. *Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał komunikat, w którym ostrzega przed działalnością Tomasza Braniewskiego, właściciela firmy Invest-Net Braniewski Tomasz w Warszawie. To właśnie do niego należą wymienione serwisy.

*Czym się zajmuje? *Jego działalność polega na przyjmowaniu zleceń na umieszczanie ogłoszeń dotyczących nieruchomości na współpracujących portalach. Problem w tym, że - według urzędu - brakuje informacji o wysokich płatnościach.

Po umieszczeniu ogłoszenia ma nastąpić bezpłatny 3-miesięczny okres testowania usługi. Konsumenci nie są jednak informowani w należyty sposób, że po 3 bezpłatnych miesiącach usługa staje się odpłatna (za każdy kolejny miesiąc nalicza się ok. 500 zł) - wyjaśnia biuro prasowe UOKiK.

*Zaskoczeni użytkownicy dostają ponaglenia zapłaty. *Dowiadują się, że nie mogą natychmiast rozwiązać umowy, bo obowiązuje ich jedno lub trzymiesięczny okres wypowiedzenia. To oznacza, że w najgorszym przypadku zapłacą firmie 1,5 tys. zł kary. Wezwania, które właściciel stron wysyła do użytkowników, nie mają jednak mocy prawnej.

Przycisk na stronach internetowych „Zgłoś ofertę” nie został oznaczony informacją, że dodanie ogłoszenia wiąże się z jakąkolwiek opłatą. Zgodnie z prawem, brak takiej informacji oznacza, że nie doszło do zawarcia umowy - dodaje UOKiK.

*Na przedsiębiorcę nałożono karę w wysokości 21 tys. zł. * Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ przysługuje od niej odwołanie do sądu. UOKiK zdecydował się ostrzec przed działalnością Tomasza Braniewskiego, z powodu uzasadnionego podejrzenia stosowania przez niego nielegalnej praktyki, która może narazić sporą liczbę konsumentów na znaczne straty finansowe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić