Uwierzyłeś, że pestki moreli są zdrowe? Przeczytaj to koniecznie

127

W internecie krąży błędne przekonanie, że pestki moreli są lekarstwem na raka. Naukowcy z Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) ostrzegają, że nie dosyć, że nie pomagają, to jeszcze mogą cię zabić.

Uwierzyłeś, że pestki moreli są zdrowe? Przeczytaj to koniecznie
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Wagner2005)

Znachorzy sprzedają zmieszane pestki moreli jako remedium na raka. Ludzie chorzy na śmiertelną chorobę wierzą w "alternatywne" metody leczenia. Jednak w ich poszukiwaniu ważny jest zdrowy rozsądek. Pestki moreli, oprócz witaminy B17, zawierają duże ilości toksycznego, chemicznego cyjanku, który może doprowadzić nawet do śmierci chorego.

Rząd Wielkiej Brytanii wydał już oficjalne ostrzeżenie. Cyjanek jest dla ludzkiego organizmu trucizną. Władze apelują, żeby pod żadnym pozorem nie jeść pestek moreli. Spożycie od 10 do 15 sztuk może spowodować bardzo poważne skutki uboczne, a dawka 30 jest już śmiertelna - donosi dailymail.co.uk.

Strony internetowe opisujące alternatywne metody leczenia raka sugerują, że to cudowne lekarstwo. Ich zdaniem wystarczy jeść od 10 do 12 pestek moreli dziennie, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się ognisk choroby. Problem w tym, że jest to prawie połowa śmiertelnej dawki.

*W internecie znajdziemy setki porad. * Wystarczy wpisać hasło "pestki moreli" w dowolnej wyszukiwarce, a pojawi się wiele artykułów, które opowiadają o ich niesamowitych właściwościach i spiskach firm farmaceutycznych.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić