Jan Muller| 

W azjatyckim kurorcie wybuchł wulkan. Z wyspy uciekły już dziesiątki tysięcy ludzi

9

Po miesiącach niepewności stało się - nastąpiła erupcja groźnego wulkanu na Bali. Słup popiołu sięgnął wysokości 700 metrów.

W azjatyckim kurorcie wybuchł wulkan. Z wyspy uciekły już dziesiątki tysięcy ludzi
(Twitter.com/003468)

Ze strachu przed wybuchem Mount Agung z indonezyjskiej wyspy uciekły dziesiątki tysięcy ludzi. Według danych Ministerstwu Zapobiegania Katastrofom Naturalnym (BNPB) wulkan zaczął pluć w niebo popiołem we wtorek, tuż po godz. 17 miejscowego czasu.

Pomimo dość dramatycznych obrazów przekazywanych przez media, urzędnicy proszą mieszkańców o unikanie paniki i nie podchodzenie do wulkanu na odległość bliższą, niż 7,5 km - donosi rt.com.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Co ciekawe, ruch turystyczny nie ustał. Wulkan eksplodował, ale samoloty z turystami i po turystów nadal lądują. BNPB twierdzi, że turyści na Bali są bezpieczni, "o ile nie zbliżają się do Mount Agung". Wulkan obudził się w sierpniu tego roku. Widmo obecnej erupcji skłoniło wówczas władze do przeprowadzenia masowej ewakuacji wszystkich żyjących w promieniu 12 km od drżącej w posadach góry. Od września do października wywieziono z rajskiej wyspy w sumie 130 tys. osób.

W ostatnich tygodniach poziom alertu obniżono nieco z najwyższego. Wydawało się, że sierpniowe dudnienie nie miało ostatecznie przynieść żadnych efektów. Dlatego, gdy erupcja jednak nastąpiła, w bezpiecznej odległości i 278 schronach pozostawało tylko ok. 30 tys. mieszkańców.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Zobacz także: Chmura pyłu nad Kostaryką. Wulkan Turrialba znowu w akcji

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić