REKLAMA
Odświeżone 5 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski10.10.17 (22:06)

W seksie dla kobiet liczy się jakość, nie ilość

To dlatego często mówią, że boli je głowa i odmawiają swoim partnerom.
iStock.com

Większość mężczyzn w związkach heteroseksualnych twierdzi, że brakuje im seksu. Jednak na ogół są bardziej zadowoleni ze swojego życia seksualnego niż ich partnerki. Dlaczego? Bo dla kobiet bardziej się liczy jakość - informuje "Sydney Morning Herald".

To, czy są zadowolone z życia seksualnego ma nie tylko związek z liczbą stosunków. Wpływa na to przede wszystkim jakość relacji - twierdzą naukowcy. Z badania przeprowadzonego wśród 6500 par wynika, że aż 54 proc. mężczyzn i 42 proc. kobiet nie było zadowolonych z częstotliwości uprawiania seksu.

REKLAMA

Zobacz także: #sekspopolsku Najczęstsza seksualna fantazja Polek i Polaków

Jednak, gdy większość mężczyzn zdecydowanie twierdziła, że zbyt rzadko uprawia seks, to jedna trzecia kobiet przyznała, że robi to zbyt często. Według Juliet Richters, współautorki badań ze School of Public Health and Community Medicine, ta rozbieżność ma związek z tym, że kobiety preferują bardziej "seksualną bliskość" niż tradycyjny stosunek.

Jeśli jej nie otrzymują od bliskiej osoby, tracą zainteresowanie seksem - tłumaczy Richters.

Tymczasem mężczyznom związek kojarzy się głównie z seksem. Szczególnie widoczne jest to w grupie mężczyzn pomiędzy 16. a 24. rokiem życia. Dla nich seksu jest wciąż za mało, choć czasem nie są całkiem pewni czy związek, w którym są, jest tym, na którym im zależy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij