o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Beata Kruk
|

"Wielka Rafa Koralowa umarła". Kontrowersyjny nekrolog

4
Podziel się

Specjaliści nie zgadzają się z dramatycznym obwieszczeniem opublikowanym przez magazyn "Outside".

(Wikimedia Commons CC0)
bESJwrJx

Naukowcy podkreślają, że Wielka Rafa Koralowa wciąż żyje. Portal The Verge donosi, że zapewnia o tym m.in. Russell Brainard z NOAA Pacific Islands Fisheries Science Center - szef programu, który zajmuje się ekosystemem podwodnej struktury leżącej u północno-wschodnich wybrzeży Australii.

Wielka Rafa Koralowa jest w dramatycznej sytuacji, jednak z pewnością daleko jej do śmierci. Przekaz dla świata powinien raczej mówić o tym, że wciąż nie jest za późno, by chronić ją we właściwy sposób. Nie powinniśmy się poddawać - powiedział.

Badacze przyznają, że cześć rafy obumarła. Przypominają jednak, że ta widoczna z kosmosu największa na świecie struktura stworzona przez organizmy żywe wykazuje zdolności regeneracyjne.

bESJwrJz

Nekrolog obwieszczający śmierć Wielkiej Rafy Koralowej pojawił się na stronie magazynu "Outside" kilka dni temu. Towarzyszył mu dość obszerny artykuł na temat jej historii oraz zgubnego wpływu globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia środowiska.

Wielka Rafa Koralowa zmarła w 2016 roku po długiej chorobie. Miała 25 milionów lat. (...) Nikt nie wie, czy przy nieco większym wysiłku (ze strony władz) udałoby się ją uratować, ale z pewnością można powiedzieć, że nie zrobiono w tym kierunku wystarczająco wiele - głosiło dramatyczne obwieszczenie.

bESJwrKa
KOMENTARZE
(4)
KOj
5 lata temu
Świat musi zmniejszyć do najmniejszego MINIMUM emisję gazów cieplarnianych i nie wycinać lasów!!!! Postawić tylko na EKOLOGICZNĄ ENERGIĘ ODNAWIALNĄ, ewentualnie na nowoczesny atom i SKOŃCZYĆ Z NIERENTOWNYMI KOPALNIAMI. Ale jak CHINY emitują tak ogromne ilosci gazów cieplarnianych, Rosja, USA i Canada -zachłanni władcy tych krajów (z Putinem na czele) oraz koncerny ,które tankowcami karygodnie rozbijają lód na ARKTYCE!!! Już jest za późno. Rafa koralowa i wiele gatunków zwierząt jest poważnie zagrożonych! Człowiek powoduje globalne ocieplenie, zakwaszenie i ocieplenie wód i degradację rafy!!!!!! World have to reduce immediately dangerous greenhouse gases!!!!!!
Ted z Melbour...
5 lata temu
Komunikat o śmierci rafy zamieścił daleki kuzyn Macierewicza
nurek
5 lata temu
Oglądałem ją w marcu br. Jestem oczarowany. Na nieboszczyka nie wyglądała!
bESJwrKb
{8-0
5 lata temu
Ratujmy Rafę!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić