Beata Kruk| 

"Wielka Rafa Koralowa umarła". Kontrowersyjny nekrolog

7

Specjaliści nie zgadzają się z dramatycznym obwieszczeniem opublikowanym przez magazyn "Outside".

(Wikimedia Commons CC0)

Naukowcy podkreślają, że Wielka Rafa Koralowa wciąż żyje. Portal The Verge donosi, że zapewnia o tym m.in. Russell Brainard z NOAA Pacific Islands Fisheries Science Center - szef programu, który zajmuje się ekosystemem podwodnej struktury leżącej u północno-wschodnich wybrzeży Australii.

Wielka Rafa Koralowa jest w dramatycznej sytuacji, jednak z pewnością daleko jej do śmierci. Przekaz dla świata powinien raczej mówić o tym, że wciąż nie jest za późno, by chronić ją we właściwy sposób. Nie powinniśmy się poddawać - powiedział.

Badacze przyznają, że cześć rafy obumarła. Przypominają jednak, że ta widoczna z kosmosu największa na świecie struktura stworzona przez organizmy żywe wykazuje zdolności regeneracyjne.

Nekrolog obwieszczający śmierć Wielkiej Rafy Koralowej pojawił się na stronie magazynu "Outside" kilka dni temu. Towarzyszył mu dość obszerny artykuł na temat jej historii oraz zgubnego wpływu globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia środowiska.

Wielka Rafa Koralowa zmarła w 2016 roku po długiej chorobie. Miała 25 milionów lat. (...) Nikt nie wie, czy przy nieco większym wysiłku (ze strony władz) udałoby się ją uratować, ale z pewnością można powiedzieć, że nie zrobiono w tym kierunku wystarczająco wiele - głosiło dramatyczne obwieszczenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić