Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Wiślicki
|
aktualizacja

Włoska policja miała torturować imigrantów

86
Podziel się:

Funkcjonariusze używali przemocy wobec osób uratowanych z łodzi na Morzu Śródziemnym. Kiedy imigranci nie chcieli zgodzić się na pobranie odcisków palców, "dochodziło do nieustannych zatrzymań, zastraszania i używania siły fizycznej" - oskarża Amnesty International. Włoskie władze nie przyznały się do zarzutów.


Włoska policja miała torturować imigrantów
(AFP, Jean-François OTTONELLO)

Policjant bił mnie, atakował paralizatorem i używał pałki. Następnie kazał mi się rozebrać, a potem jego koledzy trzymali mnie za ręce i nogi i szarpali moje genitalia za pomocą obcęgów. Zrobili to dwukrotnie - zeznania Sudańczyka przytacza "Independent".

*Odciski palców używane są do identyfikacji. *Chodzi o to, aby łatwo było sprawdzić, w jakim kraju Unii Europejskiej najpierw pojawił się konkretny imigrant i ewentualnie zapobiec jego dalszemu przemieszczaniu się. Spośród 170 osób przesłuchanych przez Amnesty International, 24 osoby odmówiły pobrania odcisków twierdząc, że nie będą zgadzać się na surowe i nieludzkie traktowanie.

Zarzuty Amnesty International sięgają dalej. Według organizacji osoby, które doświadczyły traumy związanej z podróżami po dotarciu do Włoch, nie mają dostatecznych informacji, aby udzielać odpowiedzi na skomplikowane pytania urzędników, które później mogą rzutować na ich przyszłość.

Włoskie służby szybko wyparły się zarzucanych czynów. Odżegnują się od używania brutalnych metod śledczych, takich jak bicie imigrantów, rażenie ich prądem i upokarzanie na tle seksualnym. Szef policji Franco Gabrielli chwali za to swoich podwładnych, którzy według niego "wykazali się wielką odpowiedzialnością w radzeniu sobie z kryzysową sytuacją".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(86)
Sprawiedliwy
6 lat temu
Widocznie za slabo szarpali za genitalia jesli maja jeszcze tyle sily aby wysadzac setki niewinnych ludzi lub rozjezdzac ich ciezarowkami. Zreszta co za glupie dyskusje !? To sa nielegalni agresorzy I tak trzeba sie do nich odnosic.
afrykaner
6 lat temu
ja bym użył Cyklon B.
c
6 lat temu
dlaczego nikt nie strzela do tych lodzi???
Podatnikt
6 lat temu
Karmić wyłącznie wieprzowina.
mk
6 lat temu
Z akumulatorem na jajach nikt jeszcze nie kłamał :)
pol21
6 lat temu
a wystarczyłby miotacz ognia, albo torpeda..i po problemie..
szokman
6 lat temu
Bydło zdziwione tym ,że ktoś od nich coś żąda . No przeciez tak sie nie traktuje gości pani Makreli...ej makaroniarze , jak mogliście tknąć i prosić o odciski palców żołnierzy ISIS co?? Przecież trzeba było bronić granic UE przed inwazja miast wpuścic tą hordę bez papierów , bez jakiejkolwiek informacji skąd pochodzą i ile maja lat. Teraz Italia będzie płacić odszkodowanie swoich przyszłym prześladowcom, taka to polityka pana Sorosa ....zgniła Europa zachodnia stała się jednym wielkim burdelem i Afryką ....
tybetańczyk
6 lat temu
Pobieranie odcisków przez policje włoską zgodne z procedurami w UE. Przecież nie kazali im robić "kaptur mnicha" tj. naciągać skórę na głowę. Z tymi obcęgami robiąc to dwukrotnie to już przegioł.
NIE PLATFORMI...
6 lat temu
Wypalić to łajdactwo ogniem bo pchają się tam gdzie ich nikt nie prosi a jeszcze stawiają wymagania.
gość
6 lat temu
Brawo! Petardy w zadki i do talibastanu.
qwerty
6 lat temu
brawo wlosi!!!!!!
Mar
6 lat temu
Brawo dać funkcjonariuszom premię
wit
6 lat temu
karmiła ich słoninką ze skwarkami ?? Pycha !
Tom
6 lat temu
Brawo !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić