Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

WOŚP 2020. Służba Więzienna kontra Jerzy Owsiak. Padły zarzuty

728
Podziel się:

W trakcie konferencji WOŚP 2020 Jerzy Owsiak zwrócił się z apelem do ministra sprawiedliwości. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprosił, by Zbigniew Ziobro zezwolił więźniom na udział w finale akcji charytatywnej. Na wypowiedź dyrygenta WOŚP zareagowali przedstawiciele Służby Więziennej. Padły zarzuty pod adresem Jerzego Owsiaka.

WOŚP 2020. Służba Więzienna kontra Jerzy Owsiak. Padły zarzuty
(East News, Artur Zawadzki/REPORTER)

Odpowiedź na apel Jerzego Owsiaka została opublikowana na Twitterze Służby Więziennej. Jej autor zacytował wypowiedź szefa WOŚP i oświadczył, że więźniowie nigdy nie mieli zakazu uczestnictwa w akcjach charytatywnych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie stanowi wyjątku - można dowiedzieć się z wpisu.

Autor posta zwrócił się także bezpośrednio do Jerzego Owsiaka. Poprosił, aby prezes WOŚP nie dezinformował opinii publicznej i zachował, jak to napisano, "elementarną rzetelność".

Pod postem pojawiły się liczne komentarze. Część internautów wyraziła oburzenie wobec postawy Jerzego Owsiaka, zarzucając mu manipulację i nierzetelność. Zaczęto także publikować komentarze pod postem, do którego nawiązał autor oświadczenia Służby Więziennej.

Zobacz też: 28. finał WOŚP. Prezydent Gdańska będzie miała ochronę. Impreza pod ścisłą kontrolą

MS i Służba Więzienna nigdy nie wydały zakazu uczestniczenia więźniów w akcjach charytatywnych, w tym #WOSP2020. Apel jest bezprzedmiotowy. Prosimy p. Jerzego Owsiaka, żeby nie dezinformował opinii publicznej. Tego wymaga elementarna rzetelność – czytamy na Twitterze Służby Więziennej.

Wielu komentatorów wyraziło opinię, że Jerzy Owsiak może otrzymać pozew za zniesławienie. Pojawiły się także głosy, że więźniowie nie są w stanie wspierać Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ponieważ mają zakaz posiadania gotówki w więzieniu. Jednak na oficjalnej stronie Służby Więziennej czyli sw.gov.pl, można odnaleźć informacje dotyczące udziału więźniów w poprzednich edycjach WOŚP. Udzielali wsparcia, wpłacając na konto fundacji prywatne środki lub oddając na licytację wykonane przez siebie przedmioty.

Od wielu lat skazani z Oddziału Zewnętrznego w Ustce wspierają inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na jej konto różnorodne przedmioty, które wystawiane są na licytację – podawała Marta Milczarek na stronie sw.gov.pl w 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(728)
Złoty melon
2 lata temu
Gdzie jest Owsiak i jego pomoc... KORONAWIRUS Szaleje, a Jurka jak nie było tak nie ma.
Darek
3 lata temu
Czemu nie byliście i nie jesteście tacy mądrzy do Tuska? Który ukradł wam pieniądze z filaru? I nawet nie chce powiedzieć gdzie poszły? Czemu nie jesteście tacy mądrzy na Rydzyka? Na którego państwo daje kasę,wasza,czy tego chcecie,czy nie i nic z tego nie ma!!!!a rozliczacie Owsiaka? Batorego nikt wam nie kazał dać! Nikt wam nic nie zabrał na siłę!!!! Owsiak zasługuje na Nobla!!!
sama prawda
3 lata temu
„W tej chwili na koncie WOŚP znajduje się około 200 milionów nie wydanych na sprzęt pieniędzy. W tym czasie rosną odsetki w granicach 2-4 milionów, które nigdy nie idą na cele zbiórki, ale na organizację „eventów””. „Firma ta obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w „konkursach ofert” na zakup sprzętu. W ciągu 10 lat Owsiak jako prezes „Złotego Melona” rozdysponował ponad 90 milionów w „usługach obcych”, dokładnie 90 026 552,79 zł” Tyle tylko, że „Złoty Melon” niczego nie organizuje, ale zleca usługi innym firmom. Główni i potencjalni wykonawcy usług obcych, to pięć firm rodzinnych Owsiaków, z czego trzy po opisaniu przeze mnie mechanizmów wyciągania kasy z Fundacji WOŚP i „Złotego Melona” zniknęły z Internetu albo zawiesiły działalność
osssiok
3 lata temu
owsiak panimpuluje nie tylko w tym temacie i nie tylko w tym roku... hehe kto wie, ten wie:)
poli
3 lata temu
Najwiekszy lichwiarz siedzi w Toruniu i ma sie dobrze
poli
3 lata temu
Najwiekszy złodziej siedzi w Toruniu i ma sie dobrze
Zakład Karny
3 lata temu
Czas najwyższy J.Owsika sprowadzić do parteru i rozliczyć na poważnie kręcenie lodów .
~Sonia
3 lata temu
Źle się dzieje że idea WOŚP zaczęła dotykać brudnej polityki a niektórzy gracze myślą jakby coś ugrać.Niech pan wsiak zostawi ministra sprawiedliwości i więźniów w spokoju i zajmie się liczeniem pieniędzy
...
3 lata temu
Owsiak vs. Matka Kurka - poczytajcie, przejrzyjcie na oczy.
asf infected
3 lata temu
Cała ta idea jest słuszna- ale Owsiak to mi się nie podoba i nie dlatego że się nie rozlicza publicznie z kasy , może i pracuje za darmo , tego nie wiem. Denerwuje mnie jego pycha i arogancja oraz szeżenie hejtu
aaa
3 lata temu
Rydzyk to taki sam biznesmen jak Owsiak, trochę pomoże tu i tak , trochę sobie. Nie wchodzą sobie w drogę bo każdy ma swoich odbiorców
aaa
3 lata temu
Czy sprzęt kupowany za pieniądze z e zbiórek jest kupowany w przetargach , czy tak jak w wielu miejscach od znajomych ? luz z własnej dystrybucji
Rick
3 lata temu
SBcki aparatczyk, pod przykryciem organizuje coroczny wałek, nie rozlicza się, nie wykonuje nawet wyroków sądu, nie ujawnia ksiąg... Patus do kwadratu! Nie dawajcie ani złotówki dziadowi!
ninakomp
3 lata temu
Hejcik się wylewa,kto wam za to płaci?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić