Robert Czykiel| 

Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Tomasz Grodzki wygłosi orędzie w TVP

13

Marszałek Tomasz Grodzki w swoim orędziu na pewno poruszy temat wyborów prezydenckich. Senat cały czas zajmuje się ustawą o głosowaniu korespondencyjnym.

Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Tomasz Grodzki wygłosi orędzie
Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Tomasz Grodzki wygłosi orędzie (PAP, Radek Pietruszka)

Cały czas ważą się losy wyborów prezydenckich, które się mają odbyć 10 maja. Prawo i Sprawiedliwość chce, by głosowanie odbyło się w formie korespondencyjnej. Do Senatu trafił nawet projekt ustawy w tej sprawie.

Wybory prezydenckie 2020. Marszałek wygłosi orędzie

Kolejne dni mijają, a nadal nic nie wiadomo. Marszałek Tomasz Grodzki już wcześniej zapowiedział, że Senat wykorzysta przysługujące mu 30 dni na zajęcie stanowiska. W międzyczasie prowadzi konsultacje z ekspertami.

Możliwe, że więcej będzie wiadomo w piątek wieczorem. Senat oficjalnie poinformował, że o godzinie 20 marszałek wygłosi orędzie w TVP 1. "Będzie ono poświęcone między innymi pracom Senatu nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym" - czytamy w komunikacie.

Wybory prezydenckie 2020. Miażdżące ekspertyzy

Nie jest tajemnicą, że Tomasz Grodzki nie jest zwolennikiem przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych 10 maja. Niedawno mówił, że spływają do niego "miażdżące" ekspertyzy na ten temat.

Jesteśmy zdumieni, że władze już drukują jakieś koperty wyborcze, pakiety, kiedy ustawa jest jeszcze w Senacie. To jest działanie najoględniej mówiąc bezprawne - mówił marszałek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić