Wyciekły nagrania Kukiza. "Jak widzę Zawiszę, to k...a białej gorączki dostaję"

98

W związku z aferą politolodzy wieszczą rozpad klubu Kukiz'15.

kukiz
kukiz (PAP, Marcin Obara)

Paweł Kukiz słynie z bezkompromisowej szczerości. Tym razem może się jednak okazać, że przyniesie mu ona niemałe problemy. Wieczorem 21 kwietnia w sieci pojawiło się bowiem nagranie, na którym lider klubu Kukiz'15 niezbyt pochlebnie wypowiada się na temat działacza Ruchu Narodowego Artura Zawiszy, z którym Kukiz współpracował podczas kampanii wyborczej.

Jak widzę Zawiszę, to k...a białej gorączki dostaję. Jak widzę tych psychopatów, którzy mówią, że należy Żydów mordować k...a, murzyna zastrzelić, to dostaję białej gorączki. Jak za mną chodził ten (ty tego nie nagrywasz, mam nadzieję?). Jak mi działał... rozumiesz, jak za mną jeździł ten sk...n, ten Zawisza, wszędzie, rozumiesz, wszędzie, u tego Jakubiaka chciałem wyp...ć mu. - cytuje rzekomą wypowiedź Kukiza "Gazeta Wyborcza".

Sam Kukiz nie potwierdził autentyczności nagrań. Sprawę skomentował natomiast poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, który twierdzi, że kilka tyodni przed wyborami parlamentarnymi zaoferowano mu możliwość "nabycia" niewygodnego dla klubu nagrania za kwotę 30 tysięcy złotych. Poseł poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku, wskazując Andrzeja Ż. jako osobę próbującą dobić targu.

Natychmiast pojawiły się opinie, że wypowiedź Kukiza doprowadzi do rozpadu klubu. Ruch Kukiz'15 cieszył się bowiem znacznym poparciem ze strony narodowców. Sam Artur Zawisza najwyraźniej poczuł się głęboko dotknięty słowami Kukiza, czemu dał upust poprzez dosadny post na Facebooku. Na portalu społecznościowym błyskawicznie pojawiła się także strona o nazwie Kukiz nas zdradził.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić