o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

"Wyglądał, jakby miał się zaraz rozbić". Samolot tuż nad plażą pełną turystów

0
Podziel się

Bardzo nisko lecący wojskowy samolot wzbudził niemałe poruszenie wśród portugalskich turystów, którzy odpoczywali na plaży w portugalskim Aveiro.

"Wyglądał, jakby miał się zaraz rozbić". Samolot tuż nad plażą pełną turystów
(Youtube.com)
bESgMKER

Plażowicze najpierw usłyszeli potężny huk czterech śmigieł kolosa. Dopiero później P-3C Orion, amerykański morski samolot rozpoznawczy i patrolowy, zbliżył się do plaży, przelatując ekstremalnie nisko.

Znajdował się tuż nad ziemią. Przeleciał tak dwa razy i przez moment wyglądało, jakby miał się rozbić - napisał w internecie jeden ze świadków zdarzenia, który nakręcił lecący nisko samolot.

bESgMKET

Byłem akurat wtedy w wodzie i surfowałem, ale przysięgam - wyglądało to tak, jakby maszyna miała zaraz spaść mi na głowę - dodał inny internauta.

Portugalskie siły powietrzne wydały oficjalne oświadczenie w sprawie samolotu. Pilot, który prowadził maszynę, miał odbywać lot szkoleniowy mający na celu identyfikację łodzi w zatoce. Z powodu znajdującego się w powietrzu dymu pochodzącego z pobliskich pożarów lasów, widoczność była utrudniona, więc operacja możliwa była tylko po znacznym zmniejszeniu wysokości. Wojskowi przyznają jednak, że nie było żadnego realnego zagrożenia.

bESgMKEZ

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESgMKFu
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić