Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Wzrost i waga mają wpływ na ilość partnerów? Mit obalony

Podziel się

Naukowcy z Uniwersytetu Chapman sprawdzili jaki wpływ na ilość partnerów seksualnych ma BMI. Myśleliście, że wysocy i szczupli mężczyźni mają wyraźną przewagę nad konkurencją? Właśnie obalono ten mit.

zdrada,seks
zdrada,seks (Fotolia)
bETRrvKJ

Przesądy o wyglądzie to duży problem dla wielu osób. Dzięki badaczom z Chapman, wiadomo już, że stosnek wzrostu do masy ciała wyrażonej wskaźnikiem BMI nie ma zbyt dużego wpływu na to z iloma partnerami współżyjemy w życiu.

*Wysocy panowie bardzo niewiele odbiegają od średniej, która wynosi ok. 7 partnerek seksualnych. * To również niewiele więcej niż deklarowały osoby skrajnie niskie, których wynik oscyluje wokół 5 kobiet.

W kwestii wzrostu, najczęstszymi kochankami okazali się panowie z normalną wagą lub lekką nadwagą. Ich wynik mieści się w okolicach 10 zaliczonych partnerek. Zaś w przypadku kobiet BMI nie ma większego wpływu na liczbę partnerów. Ich wynik nie przekracza, ani nie spada poniżej 9 facetów.

bETRrvKL

Badaniami objęto ponad 60 tysięcy mężczyzn i kobiet w wieku od 30 do 44 lat. Wyniki, opublikowane na łamach czasopisma "Evolutionary Psychology" wskazują, że jeśli nawet taka zależność istnieje, to jest nieznaczna i dotyczy osób o skrajnych wartościach zarówno wzrostu, jak i BMI donosi RMF24.

bETRrvLm
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić