Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Zagraj w "Czółko". Karciana odsłona kultowego klasyka

0
Podziel się:

Do niewielkiej francuskiej knajpki wchodzi trzech alianckich szpiegów. Rzecz jasna są pod przykrywką, toteż żaden z biesiadujących tam Niemców ich nie poznaje. Ci bawią się w grę.

Zagraj w "Czółko". Karciana odsłona kultowego klasyka
(Mat. prasowe)

Wszystko toczy się zgodnie z planem, aż szpiedzy i ich kontakt są zaczepieni przez niemieckiego oficera. Po krótkiej rozmowie, która potencjalnie rozładowuje napięcie, oficer zaczyna tłumaczyć zasady gry i wciąga w nią aliantów. Gra polega na zgadywaniu swojej tożsamości, zapisanej przez jednego ze współgraczy na karcie, którą przyczepia się do swojego czoła. Pojawiają się postacie, wśród nich King Kong czy Marco Polo. Oficer zgaduje poprawnie, wszyscy wznoszą toast, zabawa się toczy…

Powyższy akapit opisuje oczywiście fragment sceny z filmu Inglorius Basterds, w której nie pierwszy raz można spotkać się z taką formą rozrywki, ale produkcja Quentina Tarantino na pewno znacząco grę spopularyzowała. Potencjał tej gry wykorzystało studio Simplicity Games i stworzyło aplikację mobilną Czółko. A teraz 2 Pionki, linia wydawnicza Portal Games mają dla was karcianą odsłonę tego kultowego klasyka. Można powiedzieć, że tytuł wraca do korzeni, w nowej, odświeżonej formule.

W grze karcianej Czółko gracze nie tylko otrzymują setki kart z ciekawymi hasłami do zgadywania, ale też każda karta wyposażona jest w dodatkowe hasło lub frazę, niezbędną do korzystania z reguły bomby. To słowa, których wypowiedzenie jest zabronione, co znacząco komplikuje rozgrywkę i gwarantuje kupę śmiechu. Wszyscy gracze po kolei zaczną się mylić i plątać w zeznaniach, byle tylko uniknąć wypowiadania zakazanych wyrazów.

Ale prawdziwa magia Czółka tkwi w dodatkowych trybach rozgrywki, wprowadzających jeszcze więcej zamieszania. Zasady rozszerzone przewidują pokazywanie, wyśpiewanie odpowiedzi, wyrażanie się jedynie za pomocą dźwięków naśladujących zwierzęta, czy podczas robienia pajacyków. Ponadto całą sprawę komplikuje zasada zdrajcy, który będzie celowo mylił odgadującego, a każde nieodgadnięte hasło wpada na jego konto. Zdrajca zmieniać się będzie co turę, aby każda rozgrywka była maksymalnie nieprzewidywalna.

Czółko to gra lekka łatwa i przyjemna, a jej celem jest dostarczyć jak najwięcej zabawy, śmiechu i rozrywki grającym. To idealna pozycja na rozluźnienie atmosfery, zintegrowanie grupy czy poprawienie sobie humoru. Sprawdzi się świetnie na świeżym powietrzu czy na wycieczce. Zasady Czółka są proste do wytłumaczenia, a wszelkie dodatkowe tryby i warianty opcjonalne. Gra jest też niesamowicie regrywalna, gdyż nawet doświadczeni gracze spotkają się z nie lada wyzwaniem, kiedy wraz z każdym kolejnym hasłem zwiększać się będzie liczba działających jednocześnie trybów, reguła bomby, zdrajcy oraz ograniczenie czasowe.

A wszystko to dzięki prostej planszy do gry, jaką jest nasze własne Czółko!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić