REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas22.04.19 (18:00)

Zamachy na Sri Lance. Poruszony Franciszek użył ostrych słów

Papież ponownie mocno skomentował krwawe zamachy na Sri Lance. Franciszek mówił do wiernych na Placu św. Piotra, że ataki były nieludzkie. Jeszcze mocniej o zamachowcach wyraził się kardynał z Colombo.
AP / East News

W poniedziałek na Placu świętego Piotra padły mocne słowa. Podczas maryjnej modlitwy Regina Coeli w Rzymie Franciszek nazwał ataki na Sri Lance "nieludzkimi" i "barbarzyńskimi". Stwierdził, że na świecie nie może być miejsca dla nienawiści i ataków na ludzi innej wiary.

Papież nie ograniczył się do potępienia krwawych zamachów. Wyraźnie oczekuje, że nie będzie w tym osamotniony - donosi serwis Breitbart.

REKLAMA

Mam nadzieję, że ze wszystkich stron świata usłyszymy słowa potępiające te nieludzkie, terrorystyczne czyny, których w żaden sposób nie można usprawiedliwić - mówił poruszony Franciszek.

Zobacz też: Zamachy na Sri Lance. Mamy nagranie

Papież prosi świat o wsparcie. Głowa Kościoła katolickiego zaapelowała, aby udzielić obywatelom Sri Lanki możliwie jak największej pomocy. Franciszek podkreślił, że zamachy na chrześcijan zostały zorganizowane w momencie, gdy trwały modlitwy.

Pragnę wyrazić moją bliską więź z zaatakowaną wspólnotą chrześcijańską, gdy była ona zgromadzona na modlitwie, i ze wszystkimi ofiarami tej okrutnej przemocy - podkreślił Franciszek.

Dużo ostrzej od Franciszka wypowiedział się kardynał Malcolm Ranjith z Colombo. Odnosząc się do zamachów, hierarcha ze Sri Lanki wezwał władze kraju do przeprowadzenia szczegółowego śledztwa w celu znalezienia sprawców.

Sprawców należy karać bezlitośnie, ponieważ tylko zwierzęta mogą zachowywać się w ten sposób - powiedział kardynał, którego cytuje serwis La Croix International.

Kilkaset osób zabitych i rannych. W wyniku ośmiu skoordynowanych ataków bombowych w niedziele 21 kwietnia zginęło 290 osób, a ponad 500 zostało rannych. Jak na razie policja zatrzymała 24 osoby, które mogą mieć związek ze sprawą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij