Wróć na
Radosław Opas
|
aktualizacja

Zamachy na Sri Lance. Poruszony Franciszek użył ostrych słów

97
Podziel się

Papież ponownie mocno skomentował krwawe zamachy na Sri Lance. Franciszek mówił do wiernych na Placu św. Piotra, że ataki były nieludzkie. Jeszcze mocniej o zamachowcach wyraził się kardynał z Colombo.

Zamachy na Sri Lance. Poruszony Franciszek użył ostrych słów
(East News, AP)

W poniedziałek na Placu świętego Piotra padły mocne słowa. Podczas maryjnej modlitwy Regina Coeli w Rzymie Franciszek nazwał ataki na Sri Lance "nieludzkimi" i "barbarzyńskimi". Stwierdził, że na świecie nie może być miejsca dla nienawiści i ataków na ludzi innej wiary.

Papież nie ograniczył się do potępienia krwawych zamachów. Wyraźnie oczekuje, że nie będzie w tym osamotniony - donosi serwis Breitbart.

Mam nadzieję, że ze wszystkich stron świata usłyszymy słowa potępiające te nieludzkie, terrorystyczne czyny, których w żaden sposób nie można usprawiedliwić - mówił poruszony Franciszek.

Papież prosi świat o wsparcie. Głowa Kościoła katolickiego zaapelowała, aby udzielić obywatelom Sri Lanki możliwie jak największej pomocy. Franciszek podkreślił, że zamachy na chrześcijan zostały zorganizowane w momencie, gdy trwały modlitwy.

Pragnę wyrazić moją bliską więź z zaatakowaną wspólnotą chrześcijańską, gdy była ona zgromadzona na modlitwie, i ze wszystkimi ofiarami tej okrutnej przemocy - podkreślił Franciszek.

Dużo ostrzej od Franciszka wypowiedział się kardynał Malcolm Ranjith z Colombo. Odnosząc się do zamachów, hierarcha ze Sri Lanki wezwał władze kraju do przeprowadzenia szczegółowego śledztwa w celu znalezienia sprawców.

Sprawców należy karać bezlitośnie, ponieważ tylko zwierzęta mogą zachowywać się w ten sposób - powiedział kardynał, którego cytuje serwis La Croix International.

Kilkaset osób zabitych i rannych. W wyniku ośmiu skoordynowanych ataków bombowych w niedziele 21 kwietnia zginęło 290 osób, a ponad 500 zostało rannych. Jak na razie policja zatrzymała 24 osoby, które mogą mieć związek ze sprawą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(97)
Everyfool
rok temu
słowa to za mało...
Wiciu
rok temu
Oczękuję od Papieża wiecej. Po tylu zamachach i tylu ofiarach, chciałbym aby Papież jako Pasterz trzody do której należę, zapytał oficialnie przywódców duchowych Świata islamskiego, co religia pokoju zamierza z tym wszystkim zrobić. Jakie zamierzają podjąć kroki aby zapobiegać takim zdarzeniom. Świat chrzejściajański oczekuje oficjalnych przeprosin i informacji. Oni bomby a myjemy im nogi. Niektóre osoby posłały nas między węże ale nie znaczy to, że nie mamy być czujni.
alfik
rok temu
No i po co było całować brudne nogi Sudańskim islamistom panie papież
marco polo
rok temu
A gdyby tak jakiś konkret ? Np. stwierdzenie że wpuszczanie wilków do owczarni Pana jest skrajną nieodpowiedzialnością , żeby nie powiedzieć głupotą, a rolą Pasterza jest bronić swoje owce przed wilkami, a nie popierać ich transfery do europejskiej owczarni...Owczarnią Dobrego Pasterza nie są islamiści, lecz chrześcijanie... Bo te "potępienia" mordów na chrześcijanach są niewiele , żeby nie napisać nic nie warte....
1234567890
rok temu
podczas drogi krzyżowej w Rzymie cały czas tylko muzułmanie cierpiący , ani słowa o tym że co minutę ginie na świecie chrześcianin. porównał nawet obozy dla uchodźców d łagrów . to ćwiećanalfabeta - chłopek roztropek z pampy , nie wie cop mówi njie wie co robi.
Najnowsze komentarze (97)
Fogo
rok temu
Jakoś mały jest odzew tego „całego swiata” . Nie słyszałem by islam potępił te morderstwa wykonane przez och współbraci ...
Świadomy anty...
rok temu
Do wszystkich ludzi wierzących w bogów: wasz Bóg tak chciał. Wiara w omnipotentnego boga odbiera naszym staraniom o lepszy świat jakikolwiek sens.
Gosc
rok temu
Sami daja im na to przyzwolenie Europa im sluzy a oni korzystaja i sie smieja
Ha
rok temu
Wszystkich islamsjich terrorystow nalezaloby kkrzyzowac glowa do dolu. A po 10 godzinach zywcwm podpalic.
cynga
rok temu
Rękę, która zabija należy obciąć, a nie ją całować.
iga
rok temu
On jest tak poruszony, że zaraz potem otwiera Europę na tych dzikich islamistów. Co on robi dla Chrześcijan PRZEŚLADOWANYCH w Afryce??? Dla SETEK dziewczyn porwanych z KATOLICKIEJ szkoły przez islamską dzicz i wykorzystywanych i zabitych??? NIC. Więcj Obamowa zrobiła, kiedy nagłośniła tą sprawę (bo sama jest Afroamerykanką, wiec jej chodziło o kolor skóry a nie o wyznanie). Ja dziękuję z atego tweetującego papieża, który nie potrafi OBRONIĆ Chrześcijan ale za to podczas DROGI KRZYŻOWEJ starsznie żałował potopionych terrorystów na morzy śródziemnym. Tyle w temacie.
pawel
rok temu
e ,łysy ,kto błogosławił wojska hitlerowskie przez radio ?
ksionc przewa...
rok temu