o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Zamachy na Sri Lance. Poruszony Franciszek użył ostrych słów

97
Podziel się

Papież ponownie mocno skomentował krwawe zamachy na Sri Lance. Franciszek mówił do wiernych na Placu św. Piotra, że ataki były nieludzkie. Jeszcze mocniej o zamachowcach wyraził się kardynał z Colombo.

Zamachy na Sri Lance. Poruszony Franciszek użył ostrych słów
(East News, AP)
bEEIIHcR

W poniedziałek na Placu świętego Piotra padły mocne słowa. Podczas maryjnej modlitwy Regina Coeli w Rzymie Franciszek nazwał ataki na Sri Lance "nieludzkimi" i "barbarzyńskimi". Stwierdził, że na świecie nie może być miejsca dla nienawiści i ataków na ludzi innej wiary.

Papież nie ograniczył się do potępienia krwawych zamachów. Wyraźnie oczekuje, że nie będzie w tym osamotniony - donosi serwis Breitbart.

Mam nadzieję, że ze wszystkich stron świata usłyszymy słowa potępiające te nieludzkie, terrorystyczne czyny, których w żaden sposób nie można usprawiedliwić - mówił poruszony Franciszek.

bEEIIHcT
Zobacz także: Zobacz też: Zamachy na Sri Lance. Mamy nagranie

Papież prosi świat o wsparcie. Głowa Kościoła katolickiego zaapelowała, aby udzielić obywatelom Sri Lanki możliwie jak największej pomocy. Franciszek podkreślił, że zamachy na chrześcijan zostały zorganizowane w momencie, gdy trwały modlitwy.

Pragnę wyrazić moją bliską więź z zaatakowaną wspólnotą chrześcijańską, gdy była ona zgromadzona na modlitwie, i ze wszystkimi ofiarami tej okrutnej przemocy - podkreślił Franciszek.

bEEIIHcZ

Dużo ostrzej od Franciszka wypowiedział się kardynał Malcolm Ranjith z Colombo. Odnosząc się do zamachów, hierarcha ze Sri Lanki wezwał władze kraju do przeprowadzenia szczegółowego śledztwa w celu znalezienia sprawców.

Sprawców należy karać bezlitośnie, ponieważ tylko zwierzęta mogą zachowywać się w ten sposób - powiedział kardynał, którego cytuje serwis La Croix International.

Kilkaset osób zabitych i rannych. W wyniku ośmiu skoordynowanych ataków bombowych w niedziele 21 kwietnia zginęło 290 osób, a ponad 500 zostało rannych. Jak na razie policja zatrzymała 24 osoby, które mogą mieć związek ze sprawą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEIIHda
bEEIIHdu
KOMENTARZE
(97)
Fogo
2 lata temu
Jakoś mały jest odzew tego „całego swiata” . Nie słyszałem by islam potępił te morderstwa wykonane przez och współbraci ...
Świadomy anty...
2 lata temu
Do wszystkich ludzi wierzących w bogów: wasz Bóg tak chciał. Wiara w omnipotentnego boga odbiera naszym staraniom o lepszy świat jakikolwiek sens.
Gosc
2 lata temu
Sami daja im na to przyzwolenie Europa im sluzy a oni korzystaja i sie smieja
bEEIIHdv
Ha
2 lata temu
Wszystkich islamsjich terrorystow nalezaloby kkrzyzowac glowa do dolu. A po 10 godzinach zywcwm podpalic.
cynga
2 lata temu
Rękę, która zabija należy obciąć, a nie ją całować.
iga
2 lata temu
On jest tak poruszony, że zaraz potem otwiera Europę na tych dzikich islamistów. Co on robi dla Chrześcijan PRZEŚLADOWANYCH w Afryce??? Dla SETEK dziewczyn porwanych z KATOLICKIEJ szkoły przez islamską dzicz i wykorzystywanych i zabitych??? NIC. Więcj Obamowa zrobiła, kiedy nagłośniła tą sprawę (bo sama jest Afroamerykanką, wiec jej chodziło o kolor skóry a nie o wyznanie). Ja dziękuję z atego tweetującego papieża, który nie potrafi OBRONIĆ Chrześcijan ale za to podczas DROGI KRZYŻOWEJ starsznie żałował potopionych terrorystów na morzy śródziemnym. Tyle w temacie.
pawel
2 lata temu
e ,łysy ,kto błogosławił wojska hitlerowskie przez radio ?
ksionc przewa...
2 lata temu
Osiągnęli swoją pozycję paląc i wyżynając pół europy a teraz im przykro...
kreon
2 lata temu
e no sorry koleś ale zwierzęta nie noszą bomb w plecakach i nie wysadzają zajęcy i saren na zgromadzeniu lasu w imię ideologi wielkiego zboczeńca udającego świętego
Normalny
2 lata temu
To wszystko przez religie, to religia zabija ludzi!!!
Misiaczek
2 lata temu
zwierzęta? bez żartów, kiepskie, nietrafione porównanie, kardynale!
Tokl
2 lata temu
Mówi tenco upokorzył się przed sekta szatana...islamem! Zdrajca wiary
Tumak
2 lata temu
Kardynał Malcolm Ranjith myli się. Żadne zwierze nie jest tak okrutne. Tylko człowiek. A przecież "człowiek" to brzmi dumnie"!!!??? Czy aby na pewno???
bEEIIHdn
Jerzy
2 lata temu
tylko człowiek może być tak podstępny, mściwy i bezlitosny, zwierzętom takie zachowania są obce
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić