aktualizacja 

Zastrzelili pięciu policjantów. Ostatni zamachowiec nie żyje

19
Podziel się:

Podczas demonstracji przeciwko brutalności policji w Dallas doszło do dramatycznych scen. Czterech zamachowców wmieszało się w tłum, skąd strzelali do funkcjonariuszy ochraniających zgromadzenie. W wyniku strzelaniny 11 policjantów zostało rannych, z czego 5 zmarło po przewiezieniu do szpitala.

Zastrzelili pięciu policjantów. Ostatni zamachowiec nie żyje
(Twitter, FOX59 News)

W strzelaninie rany odniosła jedna osoba cywilna. Policjantom udało się schwytać 3 napastników. Jeden z agresorów przez ponad godzinę od zamachu przebywał na wolności - to prawdopodobnie jeden ze snajperów, któremu udało się zbiec razem z przerażonym tłumem demonstrantów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Funkcjonariusze zidentyfikowali też ostatniego sprawcę strzelaniny. Komendant policji w Dallas David Brown powiedział, że agresor ukrywał się na parkingu podziemnym El Centro nieopodal miejsca zdarzenia. Według relacji policjantów negocjujących złożenie broni napastnik wykrzykiwał w ich stronę groźby, że "zbliża się koniec" i że "zginie więcej ludzi". Zamachowiec postrzelił się śmiertelnie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wszyscy dotychczas zatrzymani mężczyźni to czarnoskórzy obywatele USA. Motywem ich działania mogła być zemsta na policjantach, którzy według znaczącej części amerykańskiej opinii publicznej stosują podwójne standardy wobec białej i czarnej ludności Stanów Zjednoczonych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Protest, który stał się zarzewiem zamachu, był skierowany przeciwko policjantom. Ludzie wyszli na ulice, aby w sposób pokojowy wyrazić oburzenie wobec zachowania funkcjonariuszy, którzy w ciągu ostatnich 48 godzin zabili dwóch czarnoskórych mężczyzn - Altona Sterlinga i Philando Castile'a.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić