Zdrożeje przejazd autostradą A2 

Zła wiadomość dla korzystających z autostrady A2. Opłaty za przejazd idą w górę. Informację przekazał zarządca drogi - Autostrada Wielkopolska SA.

Obraz
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Od 1 marca 2016 r. stawki za przejazd od Nowego Tomyśla do Konina (150 km) wzrosną o 2 grosze za kilometr. Oznacza to podwyżkę o łącznej wysokości 3 zł za przejazd tym odcinkiem autostrady. O tyle więcej zapłacą kierowcy samochodów osobowych oraz motocykli. Podróż będzie kosztować już nie 51, a 54 zł.

Więcej zapłacą firmy transportowe zajmujące się przewozami ponadnormatywnymi. Przejazd takich pojazdów będzie kosztował łącznie 30 zł więcej (o 20 groszy za kilometrze).

Na szczęście jest jedna dobra wiadomość. Podwyżki nie obejmą odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Odcinek Konin - Nowy Tomyśl
© Autostrada Wielkopolska SA

Zarządca wie już, co zrobi z dodatkowymi pieniędzmi. Środki zostaną przeznaczone m.in. na bieżące utrzymanie autostrady, remonty, modernizacje, spłatę kredytów, przygotowanie do rozbudowy bezpłatnej obwodnicy Poznania i przebudowę systemy radiowego.

To nie pierwsza taka podwyżka. W styczniu 2015 r. zarządca podniósł opłaty również o 3 zł.

Wybrane dla Ciebie