Zginęli na rajskiej wyspie. Rzekomi mordercy skazani na karę śmierci

23-letnia Hannah Witheridge i 24-letni David Miller zostali zamordowani w ubiegłym roku, podczas wyprawy do Tajlandii. Sprawa ma właśnie swój finał. Sąd skazał bowiem ich morderców.

Zabójcy pary
Zabójcy pary (East News, AP/FOTOLINK)

Są nimi dwaj imigranci z Birmy. Jak podaje BBC, to dwaj pracownicy baru - Zaw Lin oraz Wai Phyo. Sprawcy mieli uderzyć chłopaka w głowę i nieprzytomnego zostawić go w wodzie, a dziewczynę najpierw wielokrotnie zgwałcić po czym również zamordować. Według tajlandzkich śledczych próbki DNA z miejsca zbrodni zgadzają się z tymi pobranymi od dwóch imigrantów.

Nie wszyscy są jednak przekonani o winie Zaw i Wai. Podczas procesu nadzorowanego przez brytyjską policję podejrzani twierdzili, że torturowano ich zmuszając do przyznania się do winy. Z kolei zgodność DNA miała zostać sfałszowana. Na tej podstawie wydano wyrok skazujący ich na karę śmierci.

*David i Hannah poznali się w jednym z hoteli. *Dalszą podróż kontynuowali razem, co niestety nie skończyło się dla nich szczęśliwie. Zginęli 15 września 2014 roku. Ich ciała znaleziono na brzegu wyspy Koh Tao znanej z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić