Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zimbabwe ratuje się wyprzedażą zwierząt

Podziel się

Zimbabwe wyprzedaje co ma najlepszego - dzikie zwierzęta. Wysyła do Chin słonie, lwy i gepardy.

Zimbabwe ratuje się wyprzedażą zwierząt
(Domena publiczna)
bEUPoPFN

Oficjalnie zwierzęta mają mieć lepiej w Chinach. Nie mówi się o sprzedawaniu, a o "ratowaniu zagrożonych gatunków". Niemniej za każdego z kilkudziesięciu słoni Zimbabwe dostało równowartość 150 tys. złotych. Transportowana prywatnym odrzutowcem pierwsza partia 24 pięcioletnich zwierząt trafiła do parku safari Chimelong. Miejsce szczyci się m.in. największą populacją misiów koala poza Australią.

Z Afryki do Chin pojadą nie tylko słonie. Wiele innych dzikich gatunków zwierząt ma zostać wysłanych do nowego afrykańskieg partnera kraju z Azji. Cel tego niezwykłego eksportu? Zapewnienie zwierzętom lepszych warunków życia - informuje "Rzeczpospolita".

*W Zimbabwe żyje jeszcze 85 tys. słoni afrykańskich. *Uznano, że przedłużająca się susza może im zagrozić, a w Chinach będą miały znacznie lepsze warunki.

bEUPoPFP

Prawcownicy Chimelong z powodzeniem doprowadzili do narodzin pierwszych na świecie trojaczków pandy wielkiej, co w połowie 2014 r. było sensacją na skalę światową, ponieważ nigdy wcześniej nie udało się utrzymać przy życiu tak licznego miotu tego zwierzęcia - czytamy w dzienniku.

Przyjaźń między mocarstwem a afrykańskim bankrutem zacieśnia się. Prezydent Xi Jinping nazywał prezydenta Zimbabwe "przyjacielem na każdą pogodę", a Robet Mugabe jest częstym gościem w Pekinie. Porozumienie handlowe między państwami zakłada chińskie inwestycje w sektor telekomunikacji, lotnictwa, transportu, czy infrastruktury. Chwilowo Chiny chcą dla siebie zwierząt.

bEUPoPGq
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić