aktualizacja 

Złapali handlarzy nielegalnymi lekami na potencję

Poznańscy policjanci zatrzymali 5 osób zamieszanych w obrót nielegalnymi lekami. Funkcjonariusze zabezpieczyli 31 tys. tabletek o wartości blisko 1 miliona złotych.

 Złapali handlarzy nielegalnymi lekami na potencję
(Komenda Wojewódzka Policji)

Anaboliki i leki na potencję sprzedawano w internecie. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych znaleziono kilkanaście tysięcy tabletek i ampułek o wartości kilkuset tys. złotych. Mężczyzna miał w ofercie ponad 100 produktów różnego rodzaju. Funkcjonariusze zatrzymali także trzech innych podejrzanych o handel środkami farmaceutycznymi.

Jeden ze sprawców wpadł przez przypadek. Policjanci interweniowali w związku z błąkającym się i agresywnym psem. W czasie rozmowy z właścicielem czworonoga, jeden z mundurowych zobaczył kilka podejrzanych pakunków i toreb, z których wystawały opakowania leków na potencję. Zatrzymany 52-latek kupował nielegalne lekarstwa, a potem sprzedawał je z zyskiem na portalach aukcyjnych.

Policjanci postawili zarzuty 2 z 5 zamieszanych. Grzegorz H. usłyszał 9 zarzutów dotyczących prowadzenia sprzedaży wysyłkowej produktów leczniczych bez wymaganego zezwolenia. 52-letni Leszek Z. także odpowie za naruszenie przepisów ustawy o prawie farmaceutycznym. Mężczyznom grozi do 2 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić