Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak|

Złoto na mistrzostwach Europy. Wielki sukces 15-latki z zespołem Downa

50

Nastoletnia Zofia Dzięcioł wywalczyła złoto w biegu na 800 m na Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa w fińskim Tampere. Nie była jedyną medalistką w polskiej reprezentacji. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

(Facebook.com, Tampere 2019)

Ustanowiła nowy rekord Europy. 15-letnia Zofia Dzięcioł zostawiła w tyle inne zawodniczki, uzyskując czas 4:07:25 w biegu na 800 metrów. Zgarnęła złoty medal na Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa w fińskim Tampere i pobiła rekord kontynentu.

Wszechstronna zawodniczka startowała w kilku konkurencjach. W finale biegów na dystansach 200, 400 i 800 metrów, a także skoku w dal. We wszystkich była w pierwszej ósemce, chociaż poza podium.

Dziękuję wszystkim Wam, którzy mnie motywujecie i kibicujecie we wszystkich wyzwaniach! - mówiła po mistrzostwach szczęśliwa 15-latka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Polscy reprezentanci zostali obsypani medalami. Na mistrzostwa zakwalifikowało się pięciu zawodników i każdy przynajmniej raz stanął na podium. Zuzanna Szymańska wywalczyła srebro w rzucie dyskiem i brąz w rzucie oszczepem, Ismael Afana zdobył brązowy medal w biegu na 1500 m, Magdalena Dąbrowska była trzecia w biegu na 400 m, a Mikołaj Woźniak dostał brąz w biegu na 800 m.

Do Tampere przyjechały reprezentacje 11 krajów. W Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa wzięło udział 52 lekkoatletów oraz 16 tenisistów stołowych. Trenerzy polskich zawodników podkreślają, że doskonałe wyniki podopiecznych sugerują, że równie dobrze lub jeszcze lepiej wypadną w przyszłym roku na Mistrzostwach Świata Trisome Games w tureckiej Antalyi.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.