o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Zmarła Madeleine Lebeau

4
Podziel się

Madeleine Lebeau, znana z roli Yvonne w filmie "Casablanca", zmarła w Hiszpanii w wieku 92 lat. Aktorka była ostatnią żyjącą osobą z obsady kultowego dramatu romantycznego z 1942 roku.

Zmarła Madeleine Lebeau
(Youtube.com, Manek Shergill)
bESgQerp

O zdarzeniu poinformował jej pasierb, producent filmowy Carlo Alberto Pinelli. Przyczyną śmierci była złamana kość udowa. Urodzona w 1923 roku Lebeau uciekła z okupowanej przez nazistów Francji i trafiła do Hollywood, gdzie w 1940 roku poznała przyszłego męża Marcela Dalio. Para wystąpiła razem w "Casablance" zaś w 1942 roku ich związek zakończył się rozwodem.

Poniżej przedstawiamy najbardziej znaną scenę z udziałem Lebeau. Fragment ukazuje ostatnie minuty z filmu "Casablanca", podczas których aktorka krzyczy na cały głos "Viva la France!". Wielu jej kolegów i koleżanek po fachu przebywających wówczas na planie również było uchodźcami z okupowanej przez nazistów Europy, stąd ich bardzo emocjonalna reakcja na tę konkretną scenę.

bESgQerr

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bESgQerS
KOMENTARZE
(4)
gravi
6 lat temu
i jeszcze jedno, zmarla dwa tygodnie temu
gravi
6 lat temu
juz wiem, to musi tak byc, bo nie wierze w przypadki. jestem juz pewien ze zeby dostac prace w jakims portalu (o2, wyborcza.pl, wp.pl itp.) trzeba zdac egzamin z dwoch rzeczy. pierwszy to ignorancja, totalna niewiedza o tematach o jakich beda pisac. ostatnie minuty filmu?? najpierw obejrzyj albo chociaz sie dowiedz. a drugi egzamin z lojalnosci i podlizywania sie wlacicielom. specjalnie nie uzylem polskich znakow diaktrycznych
wariat_jakiś
6 lat temu
W śpiewaniu żabojady były lepsze od niemieckiej armii... I tylko w tym.
bESgQerT
mark
6 lat temu
dziś to Francuziki - albo ich pozostałość, nawet nie zaśpiewają, bo to niepoprawne politycznie i muzułkom się nie spodoba
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić