Zmiany w pogodzie. Czeka nas ochłodzenie

Tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Jaka aura czeka nas w ciągu następnych dwóch tygodni?

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Źródło zdjęć: © Fotolia

Wygląda na to, że wciąż musimy liczyć się z dużą zmiennością pogody. Pierwsze dwa dni tygodnia upłyną pod znakiem wysokich temperatur (od 25 do 30 stopni Celsjusza) i przelotnych opadów. Dużego deszczu możemy się spodziewać w środę. Wtedy też, szczególnie we wschodniej części kraju, wystąpią gwałtowne burze z gradem i porywistym wiatrem. Później czeka nas ochłodzenie. Temperatury tylko nieznacznie będą przekraczać 20 stopni.

W przyszłym tygodniu opadów będzie mniej. Nie możemy co prawda liczyć na upały (maksymalnie będzie 26 stopni), ale słupki rtęci w ciągu całego tygodnia nie powinny spaść poniżej 20. kreski.

Prognozę pogody możecie obejrzeć tutaj:

Autor: Krzysztof Narewski

Wybrane dla Ciebie