Krzysztof Narewski| 

Znalazła KitKata sprzed 22 lat. Skład zaskakuje

48

Emma Duncan, która prowadzi sklep z bibelotami w Warsop w Anglii, w zastawie przyniesionej jej przez klientów zastawy znalazła starego KitKata. Jego data ważności upłynęła 1 października 1995 roku. Uwagę kobiety zwrócił skład batonika.

Znalazła KitKata sprzed 22 lat. Skład zaskakuje
(slgckgc/Flickr CC BY-SA 2.0)

*Skład starego KitKata jest o wiele krótszy. *Na liście, którą publikuje brytyjski "The Sun" znajduje się 11 pozycji. Na pierwszym miejscu jest mleko czekoladowe. W przypadku nowego batonika wygląda to zupełnie inaczej. Skład opiewa na 17 pozycji. Obecnie na pierwszym miejscu jest cukier. Próżno szukać zwykłego mleka. Zastąpiło je to w proszku. Co ciekawe, w starszej wersji przysmaku nie było też tłuszczu palmowego.

*Opakowania są stosunkowo podobne, ale waga już nie. *Stary KitKat waży 48 gramów. Ten nowy – już niespełna 42 gramy. To oznacza, że mimo iż ilościowo cukru jest nieco więcej w starym batoniku, to procentowo bogatszy w niego jest nowy.

W przypadku kalorii sytuacja jest odwrotna. Obecny KitKat ma ich 511 na 100 g produktu. Stary natomiast 502 kalorie.

*Historia KitKata sięga jeszcze czasów sprzed II wojny światowej. *Na rynku pojawił się w 1935 roku. Pierwotnie robiła go firma Rowntree. Z założenia miał być przekąską, którą robotnik mógł wziąć ze sobą do pracy. W 1937 roku w reklamach zaczął się pojawiać slogan "czas na przerwę, czas na KitKat". Od 1988 roku prawa do batonika ma Nestle, które przejęło wtedy Rowntree.

Zobacz także: Zobacz też: Jak przygotować w domu zdrowe batoniki?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić