Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Znaleźli węże na grillu. Poprosili o pomoc babcię

16

Mieszkaniec Brisbane w Australii doskonale wiedział, do kogo zgłosić się z prośbą o pomoc.

Znaleźli węże na grillu. Poprosili o pomoc babcię
(Facebook.com, Jackson Wright)

Zauważył na swoim podwórku węża. Jackson Wright z Brisbane w Australii zobaczył gada, który wślizgnął się pod pokrywę wielkiego grilla stojącego w ogrodzie domu, w którym mieszka ze swoim ojcem - informuje "The Washington Post".

Nie mieli wątpliwości, do kogo zgłosić się po pomoc. 81-letnia Faye Morgan zwana „Babcią” jest w rodzinie znana jako poskramiaczka węży – dwa lata wcześniej z tego samego podwórka przegoniła innego gada.

Tata powiedział, żebym zaczął nagrywać. W końcu nieczęsto babcia walczy z wężami nad grillem – powiedział pan Wright „The Washington Post”.

Podeszła do sprawy poważnie. Pani Morgan ostrożnie podniosła pokrywę grilla, złapała węża za ogon i przez chwilę szukała jego głowy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pyton miał kolegę. Kiedy pani Morgan podniosła gada, okazało się, że pod pokrywą grilla nie znajdował się jeden długi wąż, tylko dwa mniejsze.

Obydwa skończyły w plastikowym pudełku. Jak tłumaczy pan Wright, Babcia przez pół życia wynosiła węże z różnych dziwnych miejsc w swoim gospodarstwie niedaleko Brisbane.

Profesjonaliści nie są zadowoleni. Australijscy poskramiacze wężów radzą, żeby w przypadku znalezienia na swojej posesji węża trzymać siebie i swoje babcie z daleka od niego.

Należy go zostawić w spokoju i mieć nadzieję, że sam sobie pójdzie - powiedział Stuart McKenzie, profesjonalny poskramiacz węży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: "Superwąż". Nietypowa hybryda pytonów na Florydzie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić