aktualizacja 

Znany aktor wyrzucił rysunek Picassa wart dziś ponad 250 mln złotych!

Brian Blessed popisał się wyjątkową ignorancją. Aktor znany m.in. z takich produkcji jak "Flash Gordon" czy "Wyspa Skarbów" uznał, że rysunek Pabla Picassa jest tak brzydki, że nie zasługuje na miejsce w jego kolekcji i wyrzucił go na śmietnik.

Znany aktor wyrzucił rysunek Picassa wart dziś ponad 250 mln złotych!
(East News)

Historia ma drugie dno. Blessed ujawnił, że spotkał artystę w 1948 roku na Światowym Kongresie Pokojowym w okolicach Sheffield. Miał wówczas 12 lat.

Jako dziecko podszedł do Hiszpana i zażądał, by ten udowodnił, że jest sławnym artystą. "Zapytałem, 'To ty jesteś Picasso?', a on odpowiedział, 'Tak, to ja'. "Nie wierzyłem mu i odparłem 'Brzmisz bardziej jak Carmen Miranda, więc jeśli naprawdę jesteś Picasso, to namaluj mi coś'. A on na to 'Namaluję ci gołębia pokoju'. Po czym rzeczywiście go namalował i wręczył mi w prezencie. Odparłem rozczarowany, że to dowód na to, że nie jest wcale żadnym Picassem, a rysunek nie przedstawia gołębia. Wyrzuciłem ten obrazek dawno temu" - powiedział Blessed w rozmowie z The Telegraph.

Obraz byłby obecnie wart 50 mln funtów, czyli ponad 250 mln złotych. Aktor zdradził, że po tamtym zdarzeniu jego ojciec nie odzywał się do niego przez dwa tygodnie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić