Wróć na
Barbara Jaros
|
aktualizacja

Zobacz świat po stopnieniu lodowców. Film, który otwiera oczy

285
Podziel się

W 2015 roku NASA ogłosiła, że poziom oceanów na świecie podnosi się szybciej, niż się spodziewano. W ciągu nadchodzących dekad ma wzrosnąć o co najmniej 90 cm.

Zobacz świat po stopnieniu lodowców. Film, który otwiera oczy
(Youtube.com, Business Insider)
bCzVvtEB

Wzrost poziomu o 9o cm wystarczyłby, by zmusić do ewakuacji miliony ludzi na świecie. Jeśli jednak tendencja się utrzyma, a polarne czapy lodowe i lodowce wciąż będą topnieć, oceany podniosą się aż o 65,8 m. Nagranie stworzone przez "Businnes Insider" pokazuje, jak wyglądałyby poszczególne kontynenty po tej katastrofie.

Zatopione zostają oczywiście nisko położone wyspy i już teraz częściowo zalana Wenecja. Co zaskakujące, pod wodą znajdują się też wielkie azjatyckie miasta, takie jak Kalkuta i Szanghaj, w których mieszka łącznie 19 mln ludzi. Obszar Stanów Zjednoczonych znacznie się zmniejsza, zwłaszcza w rejonie Florydy.

Niestety animacja nie przedstawia nierealnej przyszłości. W 2013 roku naukowcy ustalili, że - o ile nic się nie zmieni - w ciągu 5 tys. lat na naszej planecie przestanie istnieć "wieczny" lód. Drastycznie, bo z 14,4 °C do 26,6 °C, zmieni się też średnia temperatura na Ziemi - podaje "Science Alert". Jeśli do tego dojdzie, świat roślin i zwierząt będzie poważnie zagrożony .

bCzVvtED

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCzVvtFe
KOMENTARZE
(285)
Kopiernik
rok temu
W średniowieczu poziom mórz i oceanów był wyższy o 80 cm. Potem w XVII wieku przyszła mała epoka lodowcowa i poziom oceanów się obniżył. Mała epoka lodowcowa właśnie się kończy lub właśnie się skończyła. Poziom wody wraca do stanu poprzedniego. Czas podwinąć nogawki i przenieść majątek odrobinę wyżej.
vbgt
rok temu
Brednie w stylu WP
bn
rok temu
ile % masy Układu Słonecznego zajmuje Słońce ? 98 % ! i to ono, a nie jakieś tam cieplarniane gazy, najbardziej wpływa na taki pyłek kosmiczny, jak Ziemia. Te dyrdymały o wpływie człowieka na klimat, są jedynie dla PRETEKSTU DRENAŻU kas państw, i co głupszych rządów. A po drugie: Ziemia to planeta WODY, a nie lądu.
bCzVvtFf
aha
rok temu
holenderscy pedofile już od dawna ziemię w Polsce kupują, np. w kieleckim
tyrannix2342
rok temu
Za 5 tyś lata nie będzie znanej cywilizacje która jest obecnie ! Będą o nas mówić, wygrzebywać nasze szczątki tak jak my robimy np: starożytny Egipt.
Najnowsze komentarze (285)
Ds
rok temu
Dlaczego mam wrażenie że nie troska o ludzi a o interesy najbogatszych jest powodem lamentu medialnego? To porty, lotniska i największe miasta świata trzeba będzie przenieść wyżej i zmaleje popyt na paliwa i energię gdy będzie cieplej a za dom wystarczy szałas...
asr
rok temu
Gdy lodowce stopnieją? a tak nigdy nie będzie bo Ziemia jest płaska otoczona wiecznym pierścieniem z lodu. Stopnieje tylko środek Ziemi czyli Antarktyda. Wody wcale nie przybędzie bo ona gdzieś spływa , prawdopodobnie do otchłani na której unosi się Ziemia. Od lat zauważalny jest spadek poziomu rzek, mórz wewnętrznych i jezior, zanik tysięcy źródełek wody, studni, pustynnienie Ziemi więc gadka o podnoszeniu się poziomu mórz to bzdura. Raczej zacznijcie obserwować i myśleć samodzielnie a nie wspierajcie się doniesieniami mediów , które robią dezinformacje. Europie grodzi najazd ludów południe gdzie robi się permanentnie sucho i głodno. A to nie jest oznaką wzrostu poziomu wody. Każdy wie, że woda zachowuje poziom więc gdyby przybywało poziomu mórz to z czasem przybyłoby wody w środku kontynentów a tak nie jest. Grozi nam brak wody i woda za kilka lat to będzie prawdziwe bogactwo.
Kris
rok temu
Czekam na spadek cen mieszkań w Świnoujściu
Rav
rok temu
W końcu 19 wieku szef francuskiego urzędu patentowego mówił, że musi zamykać interes bo już nie ma czego wynaleźć. Jak się okazało, wynaleziono i opatentowano później co nieco. Z tymi prognozami pewnie też tak będzie.
Jeanvalljean
rok temu
Do tego czasu wybuchnie wojna atomowa i nas juz nie bedzie kim pinpong z korei oto sie postara
Ja
rok temu
Ludzi którzy udowadniają z góry założone teorie za pieniądze nie nazywamy naukowcami, tylko propagandystami. Zmiany klimatu były, są i będą, wystarczy poczytać historię. W XII w. w Pińczowie i okolicach były winnice, a w czasie Potopu Szwedzkiego zimą na Bałtyku budowano karczmy i stacje pocztowe.
KL
rok temu
WP, dalej wciska banialuki.Oni nie potrafia pogody na jutro przewidziec a zabieraja sie za tysiace lat. W IADOMYM JEST ZE NIKT Z NAS TEGO NIE SPRAWDZI.
ixi
rok temu
Zawsze trzeba widzieć plusy. Ludzie będą mieli bliżej nad morze.
bCzVvtEX
Gorszy sport ...
rok temu
Niż powietrza w tlen ??? Jakoś to dziwnie brzmi
Cvq
rok temu
Jest szansa że cały Kaliningrad zniknie pod wodą , a to już coś pozytywnego w tym nieszczęściu.
sim
rok temu
za 5 tys. lat i tak tych ani wiekszosci obecnych miast ani cywilizacji w znanym nam ksztalcie nie bedzie czy sie lodowce roztopia czy tez nie to bez roznicy,pdobnie z niektorymi gatunkami zwierzat i roslin.
hmm
rok temu
Zawsze przed zlodowaceniem następowało nagłe ocieplenie klimatu, także jedyne czego można się spodziewać po czasie określonym przez naukowców to kolejna epoka lodowcowa
Aa
rok temu
Eeetam. Bede mial blizej nad morze :)))
Krakusik
rok temu
Miałbym blisko do morza.. No i ślag trafiłby warsiawke. To już lepiej być nie może :D
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić