Żołnierskie piersi zablokowane na Facebooku

Fotograf Tara Ruby musiała doznać niemałego zdziwienia, kiedy jej zdjęcie przedstawiające kobiety z armii USA podczas karmienia piersią, zostało usunięte z jej profilu na Facebooku.

Żołnierki armii USA karmiące piersią.
Żołnierki armii USA karmiące piersią. (Facebook/Tara Ruby Photography)

*Znakiem rozpoznawczym Tary Ruby są zdjęcia przedstawiające niemowlęta w niecodziennym otoczeniu. *Tym razem postanowiła uwiecznić za pomocą aparatu dwie skrajności - mundur żołnierski i karmienie piersią. Jednak ku jej zaskoczeniu zdjęcia zniknęły z jej profilu w serwisie Facebook po kilkunastu godzinach. Postanowiła zatem umieścić je jeszcze raz i tym samym wsparła akcję dotyczącą swobodnego karmienia piersią w miejscach publicznych.

*Zdjęcie karmiących żołnierek zdobyło już ponad 17 tysięcy "lajków" i stało się tematem dyskusji na temat polityki Facebooka wobec nagości. *Zdaniem wielu, wizerunek matki karmiącej piersią nie powinien być rozpatrywany w takich samych kategoriach co zwyczajne epatowanie nagością. Sama Ruby otrzymała ogromne wsparcie w mediach i jak można się domyślać, Facebook nie odważył się usunąć jej zdjęcia po raz kolejny.

Główna ideą przyświecającą sesji z karmiącymi żołnierkami było ukazanie ludzkiej twarzy kobiet z armii USA. Autorce udało się zwrócić uwagę na to, że służba wojskowa nie wyklucza macierzyństwa, a noszenie munduru nie oznacza zaniku kobiecej delikatności i czułości. Jej zdjęcie jest przypuszczalnie pierwszym w historii zdjęciem poruszającym tę tematykę.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić